Te is WordPress-t használsz? Rámentél egy cikkre a weboldalon, vagy csak be szerettél volna lépni az oldalra és egyből kidobta hogy “500 Internal Server Error”?
Az “Internal Server Error” az egyik leggyakoribb probléma a WordPressben. A hiba nem ír semmilyen megoldási lehetőségről, így az embert zavarhatja, főleg, ha be se jön a weboldalunk.
Ha te is ezzel a problémával küzdesz akkor itt a megoldás!
.htaccess fájl ellenőrzése
Az első dolog, ha ezzel a hibával találkozod, hogy leellenőrzöd a .htaccess fájl épségét. A legegyszerűbb megoldás, ha FTP kapcsolaton keresztül felcsatlakozol a weboldalad tárhelyére és .htaccess fájlt átnevezed .htaccess_regi -re (Jobb klikk -> Átnevezés opció) !
Miután átnevezted a .htaccess fájlt, próbáld megnyitni az idáig elérhetetlen weboldalt, hogy megnézd sikerült-e megoldani a problémát. Hogy, ha igen vállon veregetheti magát mert sikerült.
Mielőtt tovább mennél! Lépj be a WordPress oldaladra és a Beállítások -> Közvetlen hivatkozások menüpontban rákattintasz a mentés gombra, hogy újragenerálódjon a .htaccess fájl!
Ha nem generálódott újra (FTP felületen nem látod), akkor hozz létre és az alábbi kódot másold be.
# BEGIN WordPress
<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
RewriteBase /blog/
RewriteRule ^index\.php$ – [L]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule . /blog/index.php [L]
</IfModule>
# END WordPress
<Files wp-config.php>
order allow,deny
deny from all
</Files>
<Files .htaccess>
order allow,deny
deny from all
</Files>
Ha ezek után se sikerült megoldani a problémát akkor jön a következő lépés.
PHP memória limit növelése
Ha akkor látod a hibát, ha megpróbálsz bejelentkezni az admin felületre, vagy ha megpróbálsz egy képet feltölteni akkor a következő lépéseket kell követned:
- Hozz létre egy üres fájlt php.ini néven
- Nyisd meg és illeszt be a következő kódot: memory=64MB
- Mentsd el a fájlt
- Töltsd fel a weboldalad tárhelyére a /wp-admin/ mappába az FTP használatával
Kutatás alapján ez megoldja a problémát, de csak ideiglenesen! Fontos megtalálni a probléma hibáját, ami általában egy rosszul megírt bővítmény vagy maga a téma amit használsz.
Kérj segítséget a weboldalad szolgáltatójával, hogy segítsenek a probléma megoldásában.
Kapcsold ki az összes bővítményt
Ha a fenti megoldások nem segítenek Önnek, akkor a hibát egy rossz bővítmény okozza vagy azok összhangja a hibás. Ilyen esetben elég nehézkes a bővítmény megtalálása.
Kezdés képen FTP kapcsolaton keresztül lépjünk be a weboldalunkra és nevezzük át a /wp-content/plugins mappát /wp-content/plugins.deactivate névre! Ha kész van frissítsük az oldalt.
Ha megoldotta a problémát, akkor rátaláltunk a forrására.
A következő lépésben, egyesével próbálja végig a bővítmények bekapcsolását és a folyamat közben tesztelje a weboldal, hogy milyen gyorsan töltődik be.
Az alapfájlok újrafeltöltése
Ha az előző megoldás nem segített akkor érdemes újra feltölteni az alapfájlokat újból a tárhelyre.
Menjünk fel a WordPress.org-ra és töltsük le a legújabbat.
Egy .zip fájlt fogunk letöltés után amit ki kell csomagolnunk. Ha kicsomagoltuk akkor a gyökérmappában található wp-admin, wp-includes, wp-content mappákat másoljuk fel FTP segítségével a weboldalunk tárhelyére és írjuk felül őket!
Keresse fel a webhely szolgáltatóját
Ha ezek után sem sikerült megoldani a problémát itt az ideje felkeresni a szolgáltatóját, hogy még több segítséget kapj. Kérje meg hogy keressenek utána a server logban a hiba okának.
Remélem, hogy segített a probléma megoldásában a cikk, ha észrevételed van nyugodtan írd meg kommentben. Ha sikerült megoldani a problémát kérlek értékeld a cikket az alábbi csillagoknál. 😉