TechBlogger
Nincs találat
Összes találat megtekintése
  • Belépés

Nincsenek termékek a kosárban.

  • Kezdőlap
  • Stream
  • Grafika
  • Tippek & trükkök
  • Windows 10
  • Üzleti streaming
EKÖNYVEK & KURZUSOK
  • Kezdőlap
  • Stream
  • Grafika
  • Tippek & trükkök
  • Windows 10
  • Üzleti streaming
Nincs találat
Összes találat megtekintése
TechBlogger
Nincs találat
Összes találat megtekintése
Home Tippek, trükkök

Mit kell tudnod a Google Chat-ről?

Kecskés Sándor írta Kecskés Sándor
január 15, 2022
Reading Time: 7 mins read
0
0
Mit kell tudnod a Google Chat-ről

A Google Hangouts az egyik legjobb ingyenesen elérhető videókonferencia alkalmazás, azonban számos bejelentés alapján az elkövetkező időszakban az összes felhasználó átkerül a Google Chat szolgáltatásba. Így érdemes megtudni, hogy pontosan mire képes ez az alkalmazás, és hogyan fogja helyettesíteni a Google Hangouts összes szolgáltatását. Mire érdemes felkészülnöd?

Számos Google szolgáltatás indult és egyben el is búcsúztunk tőle, ilyen volt a Google+, a Google Photos, vagy a mostani Google Hangouts. Folyamatosan változik a struktúra, illetve a szolgáltatásokon belül elérhető plusz funkciók. Azonban nem kell megilyednünk, ugyanis ez a változás, csak mégkönnyebbé fogja tenni a kapcsolattartást és olyan úőj funkciókkal leszünk gazdagabbak, amire a Hangouts nem volt képes.

HASONLÓ CIKKEK

Hogyan ismerd fel a Mesterséges Intelligencia által generált tartalmakat?

Miért van szükséged VPN-re? Hogyan válaszd ki a legjobbat?

Mi az a ChatGPT? – Bemutató kezdőknek

Google Hangouts, a múlt

A Hangouts már régóta a Google fő kommunikációs platformja volt, amivel könnyedén tudtunk beszélgetni Gmail-es ismerőseinkkel, közvetlenül a Gmail felületén. Új lapot sem kellett nyitnunk és máris indíthatunk videóhívást, vagy megbeszélhettük a délutáni programokat. A felület hasonló módon elérhető Android-os és iOS-es alkalmazásként is. 2013-as indulása óta sok változáson ment keresztül, azonban több mint egy éve nagyobb fejlesztés már nem érkezett a felülethez. Így joggal feltételezhetjük, hogy nemsokára a kivonásra kerülő platformok közé fog kerülni.

A beszélgetésekben 150 ember vehet részt az oldalon, míg a videóhívás esetében 25 résztvevő lehet jelen. A beszélgető csoportokban (ami a Google Chat-ben is elérhető lesz, sőt egy még jobb verziója, de erről később), pedig 10 aktív ismerősünk csatlakozhat. Illetve a főképernyőn keresztül azonnal mindent elérünk. Mindemellett teljesen ingyenes használhatjuk az alkalmazást.

Google Hangouts főképernyő

De nemsokára, ahogy a képen is látható, már a Google Chat-ben tudjuk elérni ismerőseinket. Nézzük is meg milyen egyszerű lesz az átállás, és hogyan fogjuk megtalálni ugyanazokat a funkciókat az új felületen.

Hogyan érjük el ugyanazokat a funkciókat? – Google Chat

A Google Chat legfőképpen a Google Workspace tulajdonosok számára lett létrehozva (régebben GSuite), ami a részét képezi a belső kommunikációnak. A célja az alkalmazásnak a chat appok kiváltását szolgálja, ezzel is mégnagyobb szeletet lehasítva a piacról. Nem utolsó sorban ezzel ismét bővítve a meglévő ökoszisztémáját a Google-nek. Az olyan appokat hivatott lecserélni, mint a Microsoft Teams, Skype vagy a Slack.

Szerencsénkre átlagos felhasználóként is lehetőségünk van használni a felületet, teljesen ingyenesen. Mitöbb a Google Hangouts-os beszélgetéseinket is automatikusan meg fogjuk találni az alkalmazásban. Így a szinkronizációval és egyéb átmentés dolgokkal sem kell foglalkoznunk. De a beszélgetések és a szimpla csoportoknál többre is lehetőségünk lesz.

Mire képes a Google Chat?

Első körön nézzünk bele a belső felületbe. Egy letisztult, minimalista, a többi jelenleg elérhető Google alkalmazáshoz hasonló kinézet. Bal oldalon fogunk, minden fontos elemet megtalálni. A már említett Google Hangouts beszélgetéseinket a legfelső ablakban fogjuk látni, a plusz gomb segítségével pedig új csevegéseket indíthatunk.

A Projektterületek lesz, egy teljesen új és különálló funkció, ami leginkább a Facebook Messenger-ben található lehetőséggekkel kiegészített. Kivéve, hogy akár a területben lévő felhasználók számára feladatokat is létrehozhatunk. Kommentelhetünk, gifeket küldhetünk, azonnal indíthatunk videóhívásokat, vagy fájlokat tölthetünk fel. A felület összekötött az irodai szoftvereivel is, mint a Docs, a Sheets vagy a Slides.

Így ha készítünk a területen belül egy új dokumentumot, minden tag számára azonnal elérhető lesz, további megosztási opciók beállítása nélkül. De ugyanez a lehetőség vonatkozik a naptári meghívókra is, illetve a Drive fájlokra. Így ha egy grafikai elemet szeretnénk megosztani, a megjegyzések hozzáfűzése, és a változáskövetés is egy hasznos funkció lesz.

Google Chat dokumentumok megosztása közös projektterületeken

Automatikus válaszüzeneteket is megfigyelhetünk egy-egy beszélgetés során, ugyanis felajánlhat olyanokat, mint a “Szia, hogy vagy?” vagy hasonló szövegeket.

Az utolsó, lenti ablakban van lehetőségünk új megbeszélést indítani, vagy csatlakozni egyhez, amivel el is értünk a felépítéséhez a Google Chat-nek.

Google Chat szerepe a rendszerben – Mi a különbség a Google Hangouts és a Chat között?

Míg a Google Hangouts-ban mindent egyszerre értünk el, chat, videóhívás vagy szimpla hívás, addig a Chat legfőképpen az azonnali üzenetküldésre, és már egy összetettebb felületre koncentrál. Ami jelelenti a projektterületeket, és fájl- dokumentum megosztásokat. A kiegészítést, vagyis a hívásokat és megbeszélések részét, pedig teljes mértékben a Google Meet jelenti, vagy személyes felhasználás esetén a Google Duo.

A Google Meet segítségével professzionálisabb megbeszéléseket és hívásokat indíthatunk. Videókonferencia alkalmazások cikkből, már megtudhattad, hogy az egyik legjobb alkalmazásnak számít a piacon, legfőképpen ha az üzleti előfizetéssel (Google Workspace-el) is rendelkezünk. Maximum 100 fő vehet részt a hívásokban, és 1 órás megbeszélést tarthatunk. Tehát ezt a funkcionalitást tudjuk közvetlenül elindítani a Google Chatből.

A Google Duo ezzel ellentétben egy személyreszabottabb, inkább a családi és baráti beszélgetésekre koncentráló platform. Ezt az alkalmazást is teljesen ingyenesen érjük el. Főleg a személyes, 2 fős, megbeszélésekre koncentrál, azonban egy csoportban akár 32 fő is részt vehet. A titkosítás ismét adott, így akár az alvás előtti jóéjt is megoldhatunk, ha nem vagyunk egymás mellett. A személyes csatlakozásokból adódóan rengeteg filtert, és effektet találunk az alkalmazáson belül. De ugyanígy egy whiteboardon keresztül közösen rajzolhatunk a beszélgetés közben is.

Automatizáció Google Chatben

Amit érdemes még megjegyeznünk, a fejlesztők és a tech guruk számára, hogy lehetőség van a Chat-ban számos automatizációra. Olyan szinten, hogy külön API-t találunk, így lényegében bármilyen külső alkalmazás összeköthető, de akár egy teljes Chat bot-ot is építhetünk a segítségével. Nem utolsó sorban szavazásokat is létrehozthatunk, vagy összeköthetünk külső adatbázisokkal, és egy űrlap segítségével egyből a Chat felületén vihetünk fel változásokat, vagy egy új megkeresés részleteit.

A Google Bot-ok használatához, azonban már üzleti előfizetéssel kell rendelkeznünk.

Érdemes váltanom?

Egy biztos, hogy váltani kell majd, habár a Google néhány évet biztosítani szokott az átállásra, illetve a teljes lekapcsolásra. A bejelentések alapján már elkezdődött az átállás, olyan szinten, hogy számos felhasználónak már nem is lesz elérhető a Hangouts. Biztos, hogy sokak számára az új funkciók, mint a projektterület új ajtókat nyitnak ki. Üzletileg pedig még könnyebben tudunk hívásokat indítani, illetve egy-egy területen vagy projekten dolgozó kollégáknak egy központi helyet létrehozni.

Tags: google chatGoogle Hangouts
ShareShareSend
Kecskés Sándor

Kecskés Sándor

A több mint 5 éve működő techblogger.hu főszerkesztője és tulajdonosa. Rendszergazdai tanulmányait Kecskeméten végezte, ezt követően a fejlesztés és hálózati- infrastruktúra, és szerverek konfigurálása mellett a techblogger.hu-n készíti a legjobb tech tematikájú cikkeket a legújabb történésekről, útmutatókról és hasznos segítségekről. Jelenleg a közgazdász végzettség mellett, adatelemzéssel, az AI és ML technológiák felfedezését végzi, amellyel együtt a gyorsan fejlődő tech világ történéseit osztja meg kutató jellegű tartalmakkal a techblogger.hu-n.

HASONLÓ TARTALMAK

Hogyan ismerd fel a Mesterséges Intelligencia által generált tartalmakat?
Tippek, trükkök

Hogyan ismerd fel a Mesterséges Intelligencia által generált tartalmakat?

október 23, 2024
VPN Bemutató
Tippek, trükkök

Miért van szükséged VPN-re? Hogyan válaszd ki a legjobbat?

október 31, 2023
Mi az a ChatGPT? – Bemutató kezdőknek
Tippek, trükkök

Mi az a ChatGPT? – Bemutató kezdőknek

október 29, 2023
Google Bard használata
Tippek, trükkök

Hogyan érdemes használnod a Google Bard-ot?

október 23, 2023
thunderbird levelezőkliens beállítása
Tippek, trükkök

Thunderbird levelező beállítása – Útmutató – 2023

október 12, 2023
windows 11 tudnivalók
Windows 11

Mit rejt a Windows 11? – Tudnivalók

július 23, 2023
Következő bejegyzés
mi az a tiktok közösségi média platform

Mi az a TikTok?

Microsoft Teams - használata

Microsoft Teams - használata - tippek&trükkök - útmutató

Vélemény, hozzászólás? Kilépés a válaszból

Az e-mail-címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Apple operációs rendszer iOS

5 dolog, amit érdemes tudni az Apple operációs rendszeréről

december 12, 2024
Hogyan ismerd fel a Mesterséges Intelligencia által generált tartalmakat?

Hogyan ismerd fel a Mesterséges Intelligencia által generált tartalmakat?

október 23, 2024
Öt hasznos iPhone funkció, amit érdemes kipróbálni

Öt hasznos iPhone funkció, amit érdemes kipróbálni

január 9, 2025
Tökéletes hangzás

Dróttalan utakon: így válassz jó vezeték nélküli fülhallgatót

június 26, 2024
Canva grafikák percek alatt

Tetszett a cikk? Kövess minket!

Youtube Instagram Pinterest Tiktok Facebook
TechBlogger

TechBlogger

Streamer Tippek és minden ami segít az IT világban.

Oldalak

  • Kapcsolat
  • Számítógépes segítségnyújtás
  • Online Marketing & Stratégiai Tanácsadás
  • Kamu oldalak
  • Hírlevél feliratkozás

Fontos

  • Médiaajánlat
  • Impresszum
  • Süti szabályzat
  • Adatkezelési tájékoztató
  • Általános Szerződési Feltételek

© 2021 TechBlogger - Streamer tippek és minden ami segít az IT világban - Minden jog fenntartva.

Nincs találat
Összes találat megtekintése
  • Stream
  • Tippek, trükkök
  • Grafika
  • Előfizetés

© 2021 TechBlogger - Streamer tippek és minden ami segít az IT világban - Minden jog fenntartva.

Üdvözlünk újra!

Sign In with Google
OR

Jelentkezz be a fiókodba

Elfelejtetted a jelszót?

Új jelszó igénylése

Kérjük add meg a felhasználóneved vagy email címed az új jelszó igényléséhez

Bejelentkezés
Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?