TechBlogger
Nincs találat
Összes találat megtekintése
  • Belépés

Nincsenek termékek a kosárban.

  • Kezdőlap
  • Stream
  • Grafika
  • Tippek & trükkök
  • Windows 10
  • Üzleti streaming
EKÖNYVEK & KURZUSOK
  • Kezdőlap
  • Stream
  • Grafika
  • Tippek & trükkök
  • Windows 10
  • Üzleti streaming
Nincs találat
Összes találat megtekintése
TechBlogger
Nincs találat
Összes találat megtekintése
Home Tippek, trükkök

Az OBS Stúdió beállítása

Kecskés Sándor írta Kecskés Sándor
február 12, 2023
Reading Time: 7 mins read
0
56
OBS studio beállítása

Szaggat a stream? Folyton azt írják, hogy nem hallanak téged rendesen? Az OBS Stúdió beállítása

Az előző cikkben megtudhattad hogyan is kell belevágni a streamelésbe. A mostani lépésben megtanuljuk hogyan kell az OBS-t beállítani, hogy minden profi módon működjön.

Már elérhető az OBS Stúdió beállítása videóként a YouTube-on is.

HASONLÓ CIKKEK

Hogyan ismerd fel a Mesterséges Intelligencia által generált tartalmakat?

Miért van szükséged VPN-re? Hogyan válaszd ki a legjobbat?

Mi az a ChatGPT? – Bemutató kezdőknek

OBS Stúdió képe

Ez az OBS Stúdió alap képernyője.

Itt találhatod meg a napi munkához szükséges beállításokat. Ahhoz, hogy el kezdj streamelni létre kell hoznod egy jelenetet a + gomb megnyomásával.

OBS Stúdió forrás hozzáadása

A források fülön keresztül tudsz a jelenthez képet, videót és akár streamlabs segítségével értesítéseket, animációkat is hozzáadni, amiket a nézők látni fognak. A legegyszerűbb módon egy játékot a Kijelző felvételén keresztül tudod megmutatni. Itt betudod állítani, hogy melyik képernyőt vegye fel a program, hogy mit is lássanak a nézők. Itt tudsz külön hozzáadni képet, szöveget, a Webkamerád képét (Videorögzítő eszköz) és majd a Donate jelző forrást is.

A következő ablak a Keverő, itt tudod beállítani, hogy a Játék hangja (Desktop Audio) és a Mikrofon hangja (Mic/Aux), milyen hangosan szóljon. Meg tudod, adni, ha már van külső mikrofonod, hogy azt a hangot vegye a program, ne a beépített mikrofonét (Fogaskerékre kattintva előjön a lehetőség). A hangodhoz, illetve a játék hangjához hozzá tudsz egyes szűrőket adni, mellyel erősítést (Gain) és zaj csökkentést tudsz alkalmazni.

A jelenet átmenetek fül alatt, betudod állítani, hogy a különböző előre beállított jeleneteid között, milyen áttűnést alkalmazz.

A végén található maga a Stream indítása, mellyel már indíthatod is a közvetítést. Akár fel is tudod venni a streamet, hogy a későbbiekben akár egy összeállítást tudj készíteni belőle.

Ahhoz, hogy ezeket a beállításokat elmentsd a felső menüsorban a Profil fül alatt létre kell hoznod egy Új-at.

A következő lépésben belelépünk az OBS Stúdió szívébe a beállításokba.

A Fájl -> Beállítások menüpontra kattintsunk rá.

OBS Stúdió általános beállítása

Itt alapvető beállításokat találhatunk, de itt számunkra sok releváns dolgot nem találunk a nyelv, illetve a téma beállítását kivéve.

A következő fülön a Stream beállításait találjuk. A Hogyan kezdj el streamelni? c. cikkben már taglaltuk ezt a témát, de a Szerver beállítását még nem. Itt megtudod adni, hogy a Twitch melyik szerverére csatlakozz. Ajánlom, hogy hagyd Automatikus beállításon, mivel így akkor nem kell már foglalkoznod vele, illetve alapból beajánlja a számodra legjobbat. Viszont letesztelheted, hogy melyik a leggyorsabb neked.

Az OBS Stúdió kimenet beállítása

A fent látható beállításokat ajánlom, ha a Twitch-en szeretnél streamelni. De azért nézzük át részletesebben is.

  • A hangsáv csak a rögzítés szempontjából számít, ha külön szeretnéd felvenni a játék és a mikrofon hangját.
  • A kódoló beállításnál az x264-a legelterjedtebb ez egy szoftveres, megoldás mellyel a processzorodat használja kódolás során. Az NVENC kódolás lehet még lehet számításba venni, hogy ha erős videokártyád van, mert akkor ezt használja a program.
  • A kimenet átméretezése beállításnál a sima HD-t ajánlom, ha a számítógéped a minimum követelményeket éri el. Viszont, ha egy erősebb processzorod van akkor mehet a FULLHD -s (1920×1080-as) beállítás.
  • A bitsebességben meghatározhatod, hogy mennyi bitrátát küld a twitch felé. Itt fontos az internetsebességed felmérése. Ha FULLHD-ban streamelsz elengedhetetlen a 3000-4000-es bitráta.
  • Viszont ha csak HD-ban akkor elegendő a 1500-2000-is, ha azonban túl alacsony akkor a kép minősége már romlik. Ha beállítottad 3000-re ez azt jelenti, hogy 3MB tényleges internet feltöltési sebességet vesz el. Ezzel a bitrate calculatorral pedig megtalálhatod a legjobb beállítást.
  • A kulcsképkocka időköze 2 másodperc kell hogy legyen.
  • CPU készletnél beállítható, hogy a kódolás mennyire használja a processzort minél gyorsabbra állítod, annál kevesebbet használja, viszont így rontja is a minőséget.
  • A profilnál Twitch esetében a main beállítást kell használni, ezzel a processzor, illetve a memória kihasználást lehet konfigurálni.
  • A többi beállítással nem kell foglalkoznunk.

A bitsebességet, a kimenet átméretezését, a CPU készletet és Profilt neked kell kitapasztalnod, hogy melyik a legjobb a számítógépednek. Fent leírtam az ajánlott beállításokat, egy jó kiinduló pontot, viszont teszteléssel tudod tökéletesre konfigurálni a programot.

A rögzítés fülön beállíthatjuk, a felvétel helyét, illetve típusát és egyéb dolgokat. A Felvétel formátuma MP4 vagy flv ajánlott.

A következő lehetőségünk a hang szabályozása.

Az OBS Stúdió hang beállítása

Itt megadhatjuk, hogy milyen minőségben (Mintavételezés) közvetítjük a hangot. Ajánlott a 44.1kHz-nél maradni, mert a Twitch ezt alkalmazza, akár feljebb is rakhatjuk, viszont sokat nem fog számítani a nézés során. Azt is megadhatjuk, hogy melyik mikrofont vegye a program, illetve, hogy melyik legyen az alapértelmezett hangeszköz.

A következő a másik legfontosabb oldal, a Videó.

Az OBS Stúdió videó beállítása

Az alap felbontás az maga a monitorod felbontása.
A kimeneti felbontás, ha kisebb teljesítményű, akkor a HD (1280×720), ha erősebb, akkor mehet az 1920×1080 (FULL HD).
A leskálázás szűrő az ténylegesen a számítógép teljesítményétől függ. A Bilineáris, az a legalacsonyabb, míg a Lanczos a legmagasabb teljesítményhez jó. A Kettős köbös a kettő között helyezkedik el, ez egy jó kiindulási pont a teszteléshez. Az FPS érték általában 30, de ha így is szaggat, nyugodtan leveheted 25-re.(persze akár 60-ra is feltornázható)

A Gyorsbillentyű lehetőségnél beállíthatod, hogy melyik gomb megnyomására, mit tegyen a program. Ha egy képernyőd van akkor érdemes ezeket kitöltened, minimum a Stream indítását és a Stream leállítását. Így ha bármi történne, tudod kontrollálni a programot.

A Haladó oldalon még megtalálhatsz egy két beállítást, ilyen például a Folyamat Prioritás szintje, a Fájlnév formázását és a Stream késleltetését, mely egy-egy meccs közben jól jöhet.

Ezek lennének a legfontosabb beállítások az OBS Stúdióban, amik után már kezdheted is a streamelést. A következő lépés a nézők és a követők toborzása, amihez segítséget nyújthat, a “Hogyan legyél sikeres streamer?” ebook.

További kérdésed lenne? Nyugodtan írj a komment szekcióban, hogy a többiek is tanulhassanak.

Tags: beállításaobsstúdió
ShareShareSend
Kecskés Sándor

Kecskés Sándor

A több mint 5 éve működő techblogger.hu főszerkesztője és tulajdonosa. Rendszergazdai tanulmányait Kecskeméten végezte, ezt követően a fejlesztés és hálózati- infrastruktúra, és szerverek konfigurálása mellett a techblogger.hu-n készíti a legjobb tech tematikájú cikkeket a legújabb történésekről, útmutatókról és hasznos segítségekről. Jelenleg a közgazdász végzettség mellett, adatelemzéssel, az AI és ML technológiák felfedezését végzi, amellyel együtt a gyorsan fejlődő tech világ történéseit osztja meg kutató jellegű tartalmakkal a techblogger.hu-n.

HASONLÓ TARTALMAK

Hogyan ismerd fel a Mesterséges Intelligencia által generált tartalmakat?
Tippek, trükkök

Hogyan ismerd fel a Mesterséges Intelligencia által generált tartalmakat?

október 23, 2024
VPN Bemutató
Tippek, trükkök

Miért van szükséged VPN-re? Hogyan válaszd ki a legjobbat?

október 31, 2023
Mi az a ChatGPT? – Bemutató kezdőknek
Tippek, trükkök

Mi az a ChatGPT? – Bemutató kezdőknek

október 29, 2023
Google Bard használata
Tippek, trükkök

Hogyan érdemes használnod a Google Bard-ot?

október 23, 2023
thunderbird levelezőkliens beállítása
Tippek, trükkök

Thunderbird levelező beállítása – Útmutató – 2023

október 12, 2023
Legjobb idő Twitchen streamelni
Stream

Mikor érdemes streamelned Twitch-en?

október 8, 2023
Következő bejegyzés
Hogyan védd az adataidat Windows 10-ben.

Hogyan védd az adataidat Windows 10-ben?

Windows 10 magyarítása

Windows 10 magyarítása

Kommentek 56

  1. Tibor says:
    6 év ago

    Szia az lenne a kérdésem tudok egyszerre két kamerával streamelni (versenyt) és ha igen hogyan? Köszi.

    Válasz
    • Mr. Techblogger says:
      6 év ago

      Szia Tibor!

      Ha két USB-s kameráról van szó, csatlakoztasd őket a számítógéphez, ezután, egyszerűen az adott jelenethez hozzáadod forrásként mindkettő kamerát és voilà!

      Ha további kérdésed lenne nyugodtan írj.

      Üdv

      Válasz
  2. Anonymus says:
    6 év ago

    Üdvözletem!

    Nekem egy átlagos laptopom van, amiről streamelni szeretnék. A lényeg az, hogy a PS4-emen játszott játék képét át tudom vinni a laptopomra, és azt szeretném lestreamelni a laptopon keresztül. Tehát maga a játék nem a laptopon futna, csak a stream. Vajon érdemes ezzel próbálkozni vagy erősebb PC szükséges? A laptop jellemzői: i5-5200U 2.20ghz, Nvidia 920M és 8gb ram. Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget!

    Válasz
    • Mr. Techblogger says:
      6 év ago

      Szia!

      Menni fog. Ha azt veszed észre, hogy akadozik a stream, akkor először kapcsolj ki minden felesleges programot ami a háttérben fut, csinálj egy windows gyorsítást, de ha ezek után is zavart észlelsz, vedd vissza a kimeneti felbontást és a CPU készletet.

      Ha a későbbiekben javítanál ezen, akkor egy asztali gépre váltást ajánlok.

      Válasz
  3. Gábor says:
    6 év ago

    Az a bajom hogy amikor mozgató a kamerát a játékban fojamatosan pixelesedik a kép a felvételen ez mitől van?

    Válasz
    • Mr. Techblogger says:
      6 év ago

      Szia Gábor!
      A fő probléma abból ered, hogy túl jó a beállítás a számítógép teljesítményéhez képest. A számítógép nem tudja leadni azt a teljesítményet, amit a program sukározni szeretne.
      A CPU készlet beállítás, Kimeneti felbontás, és a Bitsebesség alacsonyabbra állításával tudsz javítani a helyzeten. Mindezek mellett egy windows gyorsítás még segíthet.

      Válasz
  4. Balázs says:
    6 év ago

    Sziaszok!
    Az én problémám az lenne, hogy a streamemnél a néző nem tudja változtatni a felbontást, csak az elérhető, amit én adtam meg. Hogyan tudnék ezen változtatni?
    Előre is köszönöm a választ!

    Válasz
    • Mr. Techblogger says:
      6 év ago

      Szia Balázs!
      A Twitch saját maga engedélyezi a felbontás állíthatóságát a nézői oldalon. Te annyit tehetsz ennek érdékben, hogy a szabványos felbontásban streamelsz. 1280x720p vagy 1920x1080p -ben. Ezt a beállítást a kimeneti felbontásban tudod beállítani.
      Arra figyelj még, hogy ha a monitorod nem ezeken a szabványos felbontásokon működik (mondjuk laptop monitor, vagy régebbi típusú monitor) akkor streamelés során nem lesz teljes a kép (alul, felül megjelenik egy fekete sáv). Ahhoz, hogy teljesen ki tud használni, abban az esetben a monitorodat is át kell állítani a fent leírt felbontás egyikére. Az már csak a számítógéped teljesítményétől függ, hogy melyiket választod.

      Válasz
  5. Egyfalusilegény says:
    6 év ago

    Tisztelt techblogger csapat!
    Én az ügyben érdeklődöm,hogy ezekkel a beállításokkal,hogy lehet az,hogy ha pl valamilyen weboldalt nézegetek,amin szöveg van (átlag 13 betűméret),akkor homályos,és nem lehet látni rendesen? (Ez csak videó felvétel,nem stream)

    Válasz
    • Mr. Techblogger says:
      6 év ago

      Szia falusi!
      A leskálázási szűrő átállításával tudod ezt a problémát orvosolni, mivel végső soron ez határozza meg a streamelt kép leképzési módszerét.

      Válasz
  6. Körmendi Balázs says:
    6 év ago

    Tisztelt Mr. Techblogger!

    2 beállításban kérnék segítséget:
    – Fejhallgatóm van amin van egy mikrofon. Sajnos minden egyéb hang bele hallatszik a streambe. Ezeket hogy tudnám kiiktatni?
    -Jelenleg 660 gtx 2gb vga-m van. Sok játék laggol a streamben. Tudok valamit javítani a helyzeten?
    Ezeket jelenleg eszköz fejlesztéssel nem tudom megoldani.

    Üdvözlettel
    Balázs

    Válasz
    • Mr. Techblogger says:
      6 év ago

      Szia Balázs!
      Attól függ, hogy milyen hangra gondolsz. USB-s a fejhallgató vagy jack dugós?
      A fejhallgatónak a fül részében van a mikrofon vagy ki van hozva a száj részhez, mint egy gamer fejhallgatón?
      Ha a családi háttérzajra gondolsz nincs más megoldás csak egy ajtóval zárható külön szoba.
      Ha a számítógép zúgására gondolsz, akkor itt az ideje kitakaríani. 🙂 – poén.
      Ha alapjáraton hangos, akkor próbáld minél távolabb elhelyezni magadtól és elárulok egy titkot. A legtöbb hangszigetelő anyag, a tojástartó mintájára épít, ugyanis annyira jó hangfogó hatása van, így csodákra képes, ha van néhány otthon. Csak szimplán rakd a gép elé, mögé, rá, stb.
      Végső soron, ha laptop zúgásra gondolsz, akkor az ellen nem lehet sok mindent tenni.
      Na de most már tényleg érdekel milyen hangra gondolsz. 😀
      Ahogy olvashattad a Hogyan kezdj el streamelni? c. cikkben az alapvető követelmény egy Nvidia Geforce 960-as videókártya.
      Fenti kommentekből már jól olvasható, melyek azok a beállítások amelyek segítségével viszább vehetjük a teljesítményet, így javítva a játék és a stream teljesítményén. Itt vannak mégegyszer:
      CPU készlet, Kimeneti felbontás, bitsebesség. Ha ezek ellenére sem akarja, akkor jöjjön a megváltó: a számítógép képernyőfelbontását vedd le!
      Na már most ez biztos furcsa lesz elsőre, illetve egy kicsit rontani is fogja a játék élményt, de nem hiába játszanak a koreaiak a 30′ monitor közepén egy 800×600-as keretben.

      Válasz
  7. Norbi says:
    6 év ago

    Hello.
    Nem tudod hogy mert nem adja ki nekem a képernyő felvételnél mért nem mutatja a teljes képet? Csupa feketeség és semmi sem látszik ugyan ez ablak módnál is.

    Válasz
    • Mr. Techblogger says:
      6 év ago

      Szia Norbi!

      Kérlek tudnál adni részletesebb leírást, mert nem értem mire gondolsz.

      Válasz
    • Névtelen says:
      5 év ago

      ugyanez a problémám. eddig gond nélkül ment de most csak feketeséget vesz fel a program plusz a kurzor mozgását a fekete háttéren holott a valóságban a chrome ban egy flash játékkal játszom. (agar.io)

      Válasz
  8. Lóránd says:
    6 év ago

    Szia az a hiba nálam, hogy a capture one alkalmazást szeretném streemelni de mikor ablakot választok ki a legördülő menük láthatatlanok, ha kijelzőt szeretnék akkor az egész sötét és nem működik, már elég sokmindent kipróbáltam. Köszönöm

    Válasz
    • Mr. Techblogger says:
      6 év ago

      Szia!
      Mindenféleképpen az egész kijelző felvételét válaszd. Ha az egész képernyő fekete, akkor az alkalmazást állítsd át “windowed” módra (ha van ilyen) vagy ne állítsd teljes méretre az ablakot. A kurzor felvétele is be legyen pipálva!
      A windows gyorsítása is segíthet megoldani ezt a problémát, főleg “Az effektek és animációk kikapcsolása” rész.

      Válasz
  9. Krisztián says:
    6 év ago

    Szia! Tudnál nekem segiteni hogy mia meg feleleö képernyö be állitás 13 col nál illetve 13.5 col nál és a 14 col nál?

    Válasz
    • Mr. Techblogger says:
      6 év ago

      Szia!
      Minden esetben ragaszkodni a stream ideje alatt, hogy 1280×720 vagy 1920×1080-as felbontással használd a számítógépet. Valószínű fekete sáv fog megjelenni felül és alul, azonban könnyen hozzá lehet szokni. A méret már csak a laptopod teljesítményétől függ.

      Válasz
  10. Molnár Róbert says:
    6 év ago

    A képem tökéletes, de nincs hang. A felvételen amikor visszanézem, mégis van.
    Üdv. Róbert

    Válasz
    • Mr. Techblogger says:
      5 év ago

      Szia Robi!
      Fontos lenne tudni, hogy milyen hangra gondolsz. Természetesen a mikrofon hangja nem hallatszik számodra. Lehet, hogy a Windows-ban más lejátszóeszköz lett kiválasztva, miközben nem az az alapértelmezett. (Ez azért probléma, mivel ha már egy játék, vagy böngésző el lett indítva egyes esetekben nem kerül át a hang az új kiválaszott lejátszóezközre.) Egy lejátszóeszközt használj csak! (vagy a “Hangszórók”-at vagy a “Fejhallgatót”)

      Léteznek egyes virtuális hangkártya kezelő programok is. Ha netalán azzal próbálkoztál érdemes lenne kikapcsolni vagy rendesebben utána nézni a beállításoknak, mivel ezeknek a segítségével, nagyon félre lehet lőni.

      Válasz
  11. Névtelen says:
    5 év ago

    ugyanez a problémám. eddig gond nélkül ment de most csak feketeséget vesz fel a program plusz a kurzor mozgását a fekete háttéren holott a valóságban a chrome ban egy flash játékkal játszom. (agar.io) Közben rájöttem mi volt a gond nem volt beállítva hogy a chrome ablakát vegye fel. utólag már nem lehet előhozni valahogy amit valojában fel akartam venni ?

    Válasz
    • Mr. Techblogger says:
      5 év ago

      Szia!
      Igen sok esetben ez az egyik probléma, hogy nincs kijelölve a megfelelő program, ha az ablak felvételét választjuk. Ha hasonló dolgokat csinálsz érdemes akár a kijelző felvételét választani (főleg ha két monitorral rendelkezünk), így elkerülve az ehhez hasonló problémákat.

      Válasz
  12. seni says:
    5 év ago

    sziasztok! az lenne a kérdésem mért van hogy a gép újra indul ha videó rögzítést szeretnék csinálni vagy élő videó után indul újra OBS t ajánlották a program jó is csak itt van valami bibi amire nem tudok rájönni

    Válasz
    • Mr. Techblogger says:
      5 év ago

      Szia!
      Nem a programmal lesz a probléma. Ahogy a cikk is indul, érdemes elolvasnod a “Hogyan kezdj el streamelni?” cikket és leellenőrizni, hogy a cikkben található követelményeknek megfelel-e a számítógéped. Ha azonnal lefagy a program, ahogy rákattintottál akkor nagyon sok lehetőség miatt omolhat össze a program, de legfőképpen a következőktől:
      – Gyenge számítógép (kevés RAM, régi videókártya, kis teljesítményű CPU, kevés tárhely…)
      – Régi driverek (folyamatos frissítés ajánlott, ha streamelsz)
      Jó ötlet lenne egy Windows gyorsítás is, hátha javít a helyzeten.
      Végső soron azt ajánlom, hogy használd videó rögzítés során az FLV fájlkitersztést, hogy ne vesszen el az egész egy esetleges újraindulás során.

      Válasz
  13. Ferenc says:
    5 év ago

    SZiasztok!

    Felvétel indítása után ezt a üzenetet kapom: Nincs elegendő lemezterület a videó folytatásához: Mi lehet a probléma, eddig működött a felvétel funkció.

    Válasz
    • Mr. Techblogger says:
      5 év ago

      Szia Ferenc!
      Értelemszerűen nincsen elég tárhelyed a felvételhez. Töröld a régen használt programokat és fájlokat, és csinálj egy windows gyorsítást. Ha még így sem lesz elegendő akkor mentsd ki egy külső winchesterre a régi felvételeket vagy vegyél egy új belső HDD-t

      Válasz
      • Ferenc says:
        5 év ago

        Köszi a választ, de kérdezem, pontosan hol van kevés tárhely a gépemen? A (C:)-n még 168 GB van a 464.ből. Egyébként csináltam gyorsítást, de nem váltotzott a helyzet.

        Válasz
        • Mr. Techblogger says:
          5 év ago

          Szia Ferenc!
          Kérlek ellenőrizd a Beállítások -> Kimenet -> Rögzítés oldalon található mentési helyet. Ha nem másik meghajtóra ment a program, akkor próbálj meg egy új mappát létrehozni és oda menteni a felvételeket.

          Válasz
  14. János says:
    5 év ago

    Szia Mr. Techblogger!
    A képernyőfelvétel elindítás után néhány másodperccel magától leáll!
    Bizonyára valamit rosszul állítottam be….

    Válasz
    • János says:
      5 év ago

      Megvan…Köszi megtaláltam

      Válasz
  15. Attila says:
    5 év ago

    Hello!
    Kicsit off téma, Ps4-es szeretnék streamelni, arra esetleg tudnál mondani tippet-trükköt, hogy azt hogyan lehet kicsit feldobni, Pc használata nélkül?

    Attila

    Válasz
    • Mr. Techblogger says:
      5 év ago

      Szia Attila!
      Megmondom az őszintét, hogy legfőképpen számítógépen belüli felvétellel foglalkoztam. Tudom, hogy a PS4-nek van beépített streaming opciója, de abban biztos vagyok hogy ha a jó minőségre törekszel akkor fontos lenne a számítógépen keresztül streamelni. (Ezzel is megkönnyítve a PS4 munkáját.) Az AverMedia Live Gamer Portable Lite kütyüje nagyon felkapott, mivel jó teljesítményt nyújt ezen a téren és viszonylag olcsón is beszerezheted.

      Válasz
  16. Dávid says:
    5 év ago

    Üdv!
    Lenne egy olyan problémám, hogy a hangbeállításoknál nem tudom kiválasztani az Asztal audio hardwere-ét. Egy imac-en futtatom a programot és egy Universal audio hangkártyám van, de ha a fülre kattintok csak egyetlen lehetőség jeleni meg. Az,hogy: Letiltva. Sehogy sem tudom ezt megváltoztatni. Minden más programban sikerül a kimenetek váltása de az obs-ben még az alap hangkártyájára sem tudom beállítani. Mi lehet a megoldás?

    Válasz
    • Mr. Techblogger says:
      5 év ago

      Szia Dávid!
      Megmondom őszintén, hogy az Apple termékekben nem vagyok otthon. Viszont találtam egy valószínűleg jó megoldást. https://obsproject.com/forum/resources/os-x-capture-audio-with-ishowu-audio-capture.505/
      Remélem sikerül megoldani a problémát.
      Üdv,
      Mr. Techblogger

      Válasz
  17. Békési Csaba says:
    5 év ago

    Üdv!

    A cél az lenne, hogy egy kézilabda meccset tudjak továbbitani a youtube-ra, élő közvetitésként.
    Egy Elgato Camlink-el próbálok egy Panasonic vx980 kamera képét OBS stúdion keresztül a youtube-ra küldeni, de a link amit a youtube küld, az nem nézhető, pedig a strem megy. A másik gondom, azt szeretném, hogy csak a kamera által felvett hang menjen a videó alatt, ezért a obs hangkeverőjében letiltottam a desktop hangokat, de a kameráról a hang mintha nem menne át az obs-be.

    Válasz
    • Mr. Techblogger says:
      5 év ago

      Szia! A kérdésedre a választ itt érheted el: https://forum.techblogger.hu/t/kezilabda-meccs-kozvetites-elgato-camlink-segitsegevel/49
      A komment szekciót lezártuk, így ha további kérdésed lenne akkor nyugodtan tedd fel a témában.

      Válasz
  18. József says:
    5 év ago

    Üdv!
    Kérem, hogy valaki segítsen az alábbiakban. Tegnap próbáltam először Facebookon az OBS-n keresztül streamelni, de az OBS-n a kamera hol megjelenik, hol meg nem, s nem tudom, hogy mit rontok el. Kamera be van kapcsolva,a képernyőn látszik, de az OBS-n (s így aztán az FB-n) sem látszik semmi kép, pedig források/videorögzítő eszköz/logitech webcam be van állítva.
    Ugyanezzel a beállítással tegnap nagy nehezen 2x sikerült élő videot streamelni, ma egyszer sem.

    Válasz
    • Mr. Techblogger says:
      5 év ago

      Szia! A kérdésedre a választ itt érheted el: https://forum.techblogger.hu/t/webkamera-gondok-facebook-streameles-soran/50
      A komment szekciót lezártuk, így ha további kérdésed lenne akkor nyugodtan tedd fel a témában.

      Válasz
  19. PistiB says:
    5 év ago

    Szia neke. Az a baj ha váltok ablakot lejátszast vagy pause és end közt akkor *leáll* a stream…

    Válasz
    • Mr. Techblogger says:
      5 év ago

      Szia! Ez így nagyon kevés információ. Kérlek részletezd a fórumon, hogy tudjunk segíteni:
      https://forum.techblogger.hu/t/ablak-valtas-kozben-leall-a-stream/51

      Válasz
  20. Roni says:
    5 év ago

    Szia! Az lenne a kérdésem, hogy Facebook-ra közvetítek, eddig működött is tökéletesen, de ma ledobott a program, és azóta ha megpróbálom elindítani a stream-et akkor azt írja ki, hogy: “nem lehet hozzáférni a csatornához vagy stream kulcshoz, probléma merült fel a szerverhez csatlakozás során”. A szerver kód és a stream kulcs is megegyezik, nem azzal van a gond. Mi lehet a probléma?

    Válasz
    • Mr. Techblogger says:
      5 év ago

      Szia!
      A kérdésedre a választ a fórumon találod. https://forum.techblogger.hu/t/facebook-problema-merult-fel-a-szerverhez-csatlakozas-soran/54?u=mr.techblogger

      Ha bármi további kérdésed lenne kérlek itt tedd fel, hogy a többiek is rátalálhassanak a válaszra.

      Válasz
  21. Névtelen says:
    5 év ago

    Szia!

    Afelől szeretnek érdeklődni, hogy arra van lehetőség, hogy több kamerát szeretnek használni, van olyan beállítási lehetőség, hogy automatikusan (pl 1percenként) magától váltson kamerát? (Jelenetet)?! Eddig úgy tudom csak megoldani, hogy ez külső szoftvert beállítottam h automatikusan(bizonyos időközönként) nyomja meg azt a billentyűt amire beállítottam OBS-ben gyorsbillentyure a jelenet váltást.. Maga az OBS tud ilyet?!

    Köszi előre is!

    Válasz
    • Kecskés Sándor says:
      5 év ago

      Sziasztok!
      A kérdésre a választ a fórumon lehet megtalálni: https://forum.techblogger.hu/t/obs-automatikus-jelenetvaltas/56

      Ha bármi további kérdésetek lenne kérlek a fórumon tegyétek fel, hogy a többiek is rátalálhassanak a válaszra.

      Válasz
  22. Laci says:
    5 év ago

    Szia
    Követtem a fenti beállításokat.
    Zoomba szeretnék egy 4K videót streamelni a PC-mről.
    Nálam szuper a felbontás, OBS-ben és Zoomban is, de ha \”vendég\” gépről nézem a videót, a zoomban, nagyon rossz használhatatlan a minőség.
    Outsorce-nál, code: x264 van beállítva.Az internet sebesség oké.
    Zoomban nem fizetős account van beállítva.
    A zoomba a obs, NDI videoval megy át.
    Mi lehet a probléma? Hogyan tudnám megoldani.

    Köszönöm!

    Válasz
  23. Patkó Bálint says:
    4 év ago

    Szia, sos segítség van szükségem mint full kezdő :
    már előre felvett videót szeretnék Facebook live keretein belül lejátszani /megosztani zárt coportban időzítve
    le tudnád írni a lépéseket ?
    ez hála

    Válasz
    • Kecskés Sándor says:
      4 év ago

      Szia, a legegyszerűbb megoldás, ha az adott időpontban csak elindítod az OBS-ben a streamet a felvett videóval, és ott hagyod. Lenémítod a mikrofont és csak a sz.gép hangerejét használod. Közben akár figyelheted a kommenteket is, megoszthatod a csoportokban, stb.

      Válasz
  24. Patkó Bálint says:
    4 év ago

    értem,köszönöm
    arra nincs megoldás ha nem tudok gép mellett lenni,de adott időpontban kell live tartani ( “online képzés” ) ?

    Válasz
    • Kecskés Sándor says:
      4 év ago

      Szia, mivel ez az 50. komment az elmúlt 2 évben kicsit rendhagyobbra terveztem. Köszönöm mindenkinek a kérdéseket, remélem, hogy mindenkit sikerült a gyorsabb megoldás felé tereleni. Ha úgy gondolod, hogy megérné, ha még több hasonló segítség lenne, akár streamelés, videó vágás, egy kis nézettség növelés terén, akkor a TechBlogger Előfizetéssel tudsz ezért tenni. https://techblogger.hu/techblogger-elofizetes/
      A kérdésre válaszolva, pedig ezt egy külső szolgáltató segítségével tudod megtenni, és erre már a webinar a megfelelő válasz. Ilyen pl. a WebinarJam is.

      Válasz
  25. Patkó Bálint says:
    4 év ago

    Rendben,nagyon szépen köszönöm

    Válasz
  26. Istvan says:
    4 év ago

    Hali.
    Tudni szeretném hogy Facebook streamelesnel minden jo megy a minőség is tökéletes de miért akadozik a felvetel stream közbe? Nem túlzottan de látható. Mindent úgy állítottam ahogy a Facebook kérte bitsebeseg 3000 a leskalazasi szűrő a láncos vagy mását kellene beállítási? Egy asztali számítógépet használok nvidia k2000 videokártyaval es 16gb rammal es egy i7 es 3.2gh procesoral

    Válasz
  27. Anonymus says:
    4 év ago

    Szia mikor 1 játékot elkezdet felvenni akkor akadozik a felvételen ezzel mit lehet csinálni

    Válasz
    • Kecskés Sándor says:
      4 év ago

      Szia,
      A cikkben megtalálod a választ, többek között a
      1. Rossz program beállítás,
      2. Alacsony hardveres teljesítmény.

      Válasz
  28. Balázs says:
    3 év ago

    Sziasztok!
    Annyi volna a kérdésem, hogy minden rendben, fel építettem az obs-t Streamlabsel egyetemben. Működik az Alert Box, követés, donate,feliratkozások, mutat mindent.
    Egyet kivéve, Chat box. Hiába másolom bele az URL-t a streamlabsből, a keretet mutatja. De hiába írok a chatemre, nem jelenik meg OBSben. Mit nem vettem észre? Valamit nem pipáltam be? Vagy valami pluszt kell még hozzá adjak? Sima OBS-t használok. Nem Streamlabs OBS-t.
    Választ köszönöm, es további sok sikert, tetszik az oldal. Jöhet még ilyen.
    Még egyszer köszönöm a választ.

    Válasz
  29. K Krisztina says:
    3 év ago

    Szia, azt szeretném kérdezni, hogy tudok streamelni obsen keresztül, egy másik számítógépen lévő, élő obs képet.
    Azaz, a live képet adó számítógép, továbbítaná, a streamelős számítógéphez a képet.
    Köszönöm

    Válasz

Vélemény, hozzászólás? Kilépés a válaszból

Az e-mail-címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Apple operációs rendszer iOS

5 dolog, amit érdemes tudni az Apple operációs rendszeréről

december 12, 2024
Hogyan ismerd fel a Mesterséges Intelligencia által generált tartalmakat?

Hogyan ismerd fel a Mesterséges Intelligencia által generált tartalmakat?

október 23, 2024
Öt hasznos iPhone funkció, amit érdemes kipróbálni

Öt hasznos iPhone funkció, amit érdemes kipróbálni

január 9, 2025
Tökéletes hangzás

Dróttalan utakon: így válassz jó vezeték nélküli fülhallgatót

június 26, 2024
Canva grafikák percek alatt

Tetszett a cikk? Kövess minket!

Youtube Instagram Pinterest Tiktok Facebook
TechBlogger

TechBlogger

Streamer Tippek és minden ami segít az IT világban.

Oldalak

  • Kapcsolat
  • Számítógépes segítségnyújtás
  • Online Marketing & Stratégiai Tanácsadás
  • Kamu oldalak
  • Hírlevél feliratkozás

Fontos

  • Médiaajánlat
  • Impresszum
  • Süti szabályzat
  • Adatkezelési tájékoztató
  • Általános Szerződési Feltételek

© 2021 TechBlogger - Streamer tippek és minden ami segít az IT világban - Minden jog fenntartva.

Nincs találat
Összes találat megtekintése
  • Stream
  • Tippek, trükkök
  • Grafika
  • Előfizetés

© 2021 TechBlogger - Streamer tippek és minden ami segít az IT világban - Minden jog fenntartva.

Üdvözlünk újra!

Sign In with Google
OR

Jelentkezz be a fiókodba

Elfelejtetted a jelszót?

Új jelszó igénylése

Kérjük add meg a felhasználóneved vagy email címed az új jelszó igényléséhez

Bejelentkezés
Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?