TechBlogger
Nincs találat
Összes találat megtekintése
  • Belépés

Nincsenek termékek a kosárban.

  • Kezdőlap
  • Stream
  • Grafika
  • Tippek & trükkök
  • Windows 10
  • Üzleti streaming
EKÖNYVEK & KURZUSOK
  • Kezdőlap
  • Stream
  • Grafika
  • Tippek & trükkök
  • Windows 10
  • Üzleti streaming
Nincs találat
Összes találat megtekintése
TechBlogger
Nincs találat
Összes találat megtekintése
Home Stream

Mikor érdemes streamelned Twitch-en?

Kecskés Sándor írta Kecskés Sándor
október 8, 2023
Reading Time: 7 mins read
0
0
Legjobb idő Twitchen streamelni

Attól függ, kezdhetnénk és zárhatnánk így a cikket, legfőképpen akkor, ha a különböző kategóriákról (játék, talk show) és azon belül is az alkategóriákat (különböző játék, stb.). Biztos olvastál már, és mi is tudunk mondani tippeket, trükköket hogy mikor érdemes streamelned a Twitchen. De mielőtt ezeket leszögeznénk, érdemes kategórikat létrehoznunk és azokon belül is szegmenseket, olyan értékek alapján, mint kik a nézőid, milyen témát streamelsz, milyen játékkal játszól, és jelenleg hol állsz, mennyi követővel. Ezek alapján tudod egyrészt kitűzni a célod, másrészt meghatározni hogy neked mikor érdemes közvetítened.

Ha általánosságban nézzük, a legjobb idő amikor streamelhetsz Twitchen, amikor alacsony a verseny, tehát kevesen streamelnek. Ez pedig azt jelenti, hogy érdemes napközben közvetítened a streamer karriered elején 10:00 és 14:00, és este 23:00 és 5:00 óra között. Fontos szem előtt tartanod, hogy azért is streamelnek ekkor kevesen, mert kevesebb néző is van ekkor Twitchen, mivel dolgoznak vagy éppen az iskolában van.

HASONLÓ CIKKEK

Hogyan streamelj OBS segítségével TikTok-ra?

Hogyan használd a ChatGPT-t streameléshez?

Milyen legyen a stream háttere?

Miután megnéztük mi is az az átlagos idő amikor érdemes streamelned, menjünk végig, hogyan tudod kitapasztalni mi a számodra legkedvezőbb idő.

Miért kellene egyáltalán akkor streamelned, mikor alacsony a verseny?

Már nem 2012-ben vagyunk, amikor indult az egész online közvetítés, és olyan kevés ember streamelt, hogy teljesen mindegy volt mit csináltál, a nézettség csak jött magától. 2023 van, és átlagosán naponta százezernél is több ember streamel naponta, havi szinten a Twitch statisztikái alapján pedig 7 millió ember is közvetít egy hónapban. Érdemes hozzácsatolnunk a nézőket is, akiknek a száma havi szinten 2-3 millió.

Tehát el is oszthatnánk ezt a számot, így egy streamer 23 nézőt kaphatna naponta, de ezt már te is biztosan tudod, hogy nem így működik.

Twitch-en, a streamerek 10%-a szerzi meg a nézők 90%-át, míg a többi közvetítők, csak 20-30 nézőt érhetnek el maximum. Tehát nem egységesen elosztott ez az érték, de ahogy első körön is magadban ezt tisztáznod kell, emberekről beszélünk, így:

Ha tetszik nekik amit látnak, akkor maradni fognak a streameden.

De ismételten, ha most kezded a streamelést, akkor a több ezer megtekintésű streamerek mellett indítod a közvetítést, nagyon kevés esélyed lesz arra, hogy átkattintsanak a te csatornádra. Ez halmozottan igaz a magyar piacra. Tehát röviden ezért kell neked akkor streamelned, mikor a többiek offline vannak.

Nem utolsó sorban, jelenleg egy irányváltásban is vagyunk, mivel most már nem a kínálat határozza meg a keresletet, hanem neked a már meglévő igényeket kell megtalálnod, és arra céloznod. “Keresned kell” a nézőket, és azt a fajta a tartalmat kell létrehoznod, amelyre vágynak az emberek.

A Hogyan legyél sikeres c. ekönyvünkben már olvashattál erről, de lényegében két faktor az amit teljesítened kell, ha most kezdesz streamelni. Az egyik, hogy megfelelő időben legyél, tehát olyan időben streamelj amikor várhatóan kevesebb a verseny. A másik pedig, hogy olyan célközönségnek, akik “vevők” a tartalmadra.

Mikor vannak a nagy streamerek offline?

Ahogy a cikk elején is írtuk a legjobb ha te akkor streamelsz, amikor a verseny alacsony, vagy egyáltalán nincs. Magyar piacon még talán erre lehet is lehetőséged, viszont vegyük figyelembe, hogy a Twitch egy nagy platform, így elég szűkös az az eset amikor ilyen időpontot találhatsz. Ezért is érdemes például a streamed dizájnját feldobni, átmenetekkel is. De megtalálhatjuk azokat a réseket, ahol alacsony a közvetítők száma, viszont várhatóan sok néző lesz.

Elsőkörön ez az időpont a napközben, amikor a legtöbb ember dolgozik, vagy éppen iskolában van. Ez az időpont a 10:00 és 16:00 közötti időszak. Ebben az időszakban olyan nézőket találhatsz, akiknek van egy kis ideje streamet nézni, talán betegek, vagy olyan tanulók, akik kihagyták az iskolát, vagy éppen már végeztek.

Másodsoron a késő esti időszak, ahol hasonlóan előnyre tehetsz szert. Ez az időszak este 23:00-től reggel 6:00. Ez az időszak akkor lehet előnyösebb ha munka mellett próbálnád beindítani a streamer karriered. Olyan követőket találhatsz ekkor, akik szeretnek éjjel dolgozni, vagy éppen késő estig játszanak egy adott játékkal.

A harmadik, amelyet nem említettünk, de ismételten egy nagy előnyre tehetsz szert, az pedig a hétvégék. A nagyobb streamerek úgy gondolnak a Twitch-re mint egy munka, így a hétvégén őket nem fogod online megtalálni. Ez a te időd, ekkor tudsz igazán előnyre szert tenni. Legfőképpen vasárnap este, amely méginkább egy ilyen időszak.

Vasárnap este már nem biztos, hogy kedved van streamelni, legfőképpen akkor, ha hétfő reggel már a munkában kell lenned. De kitartás, ez csak egy átmeneti időszak, addig amíg nem szerzel követőket. Mondhatni, ha ezzel a módszerrel az 1000 követőt Twitch-en, akkor utána átállhatsz másfajta streamelési időszakra, de addig érdemes erre fókuszálnod.

Hogyan válaszd meg a célközönséged stream idő alapján?

Ahogy a marketingben, vagy az üzleti életben a streamelésed során is fontos kialakítanod a célközönségedet, akiknek a tartalmat készíted. Hogy ha eldöntöd kik akik valószínűleg kedvelni fogják a tartalmadat, könnyebb helyzetben leszel. Elindulhatsz olyan úton is, hogy milyen játékkal játszanak. Ha például a World of Warcraft a te játékod, akkor érdemes este streamelned, amikor a raid-ek, és a nagyobb csaták történnek.

Hogyan válassz játékot?

Mindamellett, hogy a jó időben streamelsz, érdemes a játékot is megfelelően kiválasztanod amelyet közvetíteni szeretnél Twitchen. Amikor kezdesz érdemes egy olyan játékot választanod, ami nem annyira felkapott. Például, ha azonnal Fortnite-ot streamelsz, akkor egy nagy közönségbe fogsz belecsapni, míg ha mondjuk Metin2-vel kezdesz akkor nagyobb esélyed lehet. Persze, ha a Fortnite játékosok 10%-ába tartozol akkor érdemes azt közvetítened.

Mi a következő lépés?

Habár leírtuk, hogy mi az a várható időszak, amikor streamelsz, és követőkre tehetsz szert, de nincs aranyszabály, amely kimondja, hogy biztosan egy közvetítés alatt 100 követőt fogsz szerezni.

De biztosan van egy stratégia, aminek 100%-os a sikerességi rátája, ez pedig nem más mint a tesztelés. Fontos, hogy teljesen véletlen időszakokban közvetíts és később analizáld ezeket az időszakokat, amely teljesített a legjobban. Erre akár készíthetsz egy táblázatot is, amiben leírhatod az időszakot, az átlagos nézőszámot, hány követőt szereztél, mi volt a tartalom. Teljesen kiegészítheted is olyannal, hogy hány chat üzenet volt, mennyi személytől, stb.

10-20 ilyen eset után valószínűleg már elkezdesz látni egy mintát, mi a legjobb időszak, vagy várhatóan mi lesz a legjobb időszak.

Persze, ezek a teszt időszakok, nem vesznek egyáltalában kárba, hiszen ha már csak 1-2 órát streamelsz, akkor is 10 órányi tartalmad lesz, amelyet megvághatsz, készíthetsz több mint száz TikTok videót, YouTube shorts-ot, vagy összeállítást.

Tartsd azért szem előtt, hogy ezeknek a teszteknek sok adaton kell alapulniuk. Hogy mit is jelent pontosan ez, azt, hogy ha csak 20-30 percen keresztül közvetítesz, akkor nem lesz elég ideje sem a Twitchnek, sem a nézőknek hogy rád találjanak. Ezért érdemes minden egyes alkalommal minimum 2 órát közvetítened.

Neked esetleg van jó stratégiád mi a legjobb idő Twitch-en keresztül streamelni? Oszd meg velünk kommentben!

Tags: stream
ShareShareSend
Kecskés Sándor

Kecskés Sándor

A több mint 5 éve működő techblogger.hu főszerkesztője és tulajdonosa. Rendszergazdai tanulmányait Kecskeméten végezte, ezt követően a fejlesztés és hálózati- infrastruktúra, és szerverek konfigurálása mellett a techblogger.hu-n készíti a legjobb tech tematikájú cikkeket a legújabb történésekről, útmutatókról és hasznos segítségekről. Jelenleg a közgazdász végzettség mellett, adatelemzéssel, az AI és ML technológiák felfedezését végzi, amellyel együtt a gyorsan fejlődő tech világ történéseit osztja meg kutató jellegű tartalmakkal a techblogger.hu-n.

HASONLÓ TARTALMAK

Hogyan streamelj OBS segítségével TikTok-ra?
Stream

Hogyan streamelj OBS segítségével TikTok-ra?

október 8, 2023
Hogyan használd ChatGPT-t streameléshez?
Stream

Hogyan használd a ChatGPT-t streameléshez?

október 5, 2023
stream háttere
Stream

Milyen legyen a stream háttere?

október 19, 2021
streamelj egyszerre több platformra
Stream

Hogyan streamelj egyszerre több platformra?

október 16, 2021
streamelés telefonról
Stream

Hogyan tudunk streamelni telefonról?

október 8, 2023
zöld háttér
Stream

Zöld háttér – streamereknek, videósoknak

szeptember 26, 2021
Következő bejegyzés
thunderbird levelezőkliens beállítása

Thunderbird levelező beállítása - Útmutató - 2023

Google Táblázatok bemutató

Mi az a Google Táblázatok (Sheets)? - Bemutató

Vélemény, hozzászólás? Kilépés a válaszból

Az e-mail-címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Apple operációs rendszer iOS

5 dolog, amit érdemes tudni az Apple operációs rendszeréről

december 12, 2024
Hogyan ismerd fel a Mesterséges Intelligencia által generált tartalmakat?

Hogyan ismerd fel a Mesterséges Intelligencia által generált tartalmakat?

október 23, 2024
Öt hasznos iPhone funkció, amit érdemes kipróbálni

Öt hasznos iPhone funkció, amit érdemes kipróbálni

január 9, 2025
Tökéletes hangzás

Dróttalan utakon: így válassz jó vezeték nélküli fülhallgatót

június 26, 2024
Canva grafikák percek alatt

Tetszett a cikk? Kövess minket!

Youtube Instagram Pinterest Tiktok Facebook
TechBlogger

TechBlogger

Streamer Tippek és minden ami segít az IT világban.

Oldalak

  • Kapcsolat
  • Számítógépes segítségnyújtás
  • Online Marketing & Stratégiai Tanácsadás
  • Kamu oldalak
  • Hírlevél feliratkozás

Fontos

  • Médiaajánlat
  • Impresszum
  • Süti szabályzat
  • Adatkezelési tájékoztató
  • Általános Szerződési Feltételek

© 2021 TechBlogger - Streamer tippek és minden ami segít az IT világban - Minden jog fenntartva.

Nincs találat
Összes találat megtekintése
  • Stream
  • Tippek, trükkök
  • Grafika
  • Előfizetés

© 2021 TechBlogger - Streamer tippek és minden ami segít az IT világban - Minden jog fenntartva.

Üdvözlünk újra!

Sign In with Google
OR

Jelentkezz be a fiókodba

Elfelejtetted a jelszót?

Új jelszó igénylése

Kérjük add meg a felhasználóneved vagy email címed az új jelszó igényléséhez

Bejelentkezés
Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?