TechBlogger
Nincs találat
Összes találat megtekintése
  • Belépés
  • Regisztráció

Nincsenek termékek a kosárban.

  • Kezdőlap
  • Stream
  • Grafika
  • Tippek & trükkök
  • Windows 10
  • Üzleti streaming
EKÖNYVEK
  • Kezdőlap
  • Stream
  • Grafika
  • Tippek & trükkök
  • Windows 10
  • Üzleti streaming
Nincs találat
Összes találat megtekintése
TechBlogger
Nincs találat
Összes találat megtekintése
HIRDETÉS
Home Stream

Melyik platformot válaszd streamerként?

Kecskés Sándor írta Kecskés Sándor
június 25, 2021
Reading Time: 9 mins read
0
0
Melyik platformot válaszd streamerként?

Már eldöntötted, hogy streamelni szeretnél, beállítottad az OBS Studio-t vagy a Streamlabs OBS-t is, viszont nem tudod, hogy melyik platformon is kezd el. Egyre több oldal jelenik meg, amelyen keresztül streamelni tudsz és nehéz lehet a döntés, hogy hol érdemes közvetítened. De lényegében milyen lehetőségeid vannak?

Melyik platformokat választhatod streamerként?

Lényegében 4 választási lehetőséged van:
– Twitch
– YouTube
– Facebook
– Mixer
Létezik még több alternatíva is, azonban ezek a legfelkapottabb oldalak, amelyek egyben a legnagyobb előnyöket nyújtják számodra.

Egyes platformok más és más streaming kategóriában erősek, illetve mindegyik oldal számtalan lehetőséget nyújt a segítségünkre. Megtudhatod, hogy melyik oldalnak mi az előnye és a hátránya, illetve, hogy végső soron melyiket válaszd.

HASONLÓ CIKKEK

Milyen legyen a stream háttere?

Hogyan streamelj egyszerre több platformra?

Hogyan tudunk streamelni telefonról?

HIRDETÉS

Twitch

Úgy gondolhatod, hogy a Twitch a legjobb választás és nem is kell tovább nézelődnöd, hiszen ez a legfelkapottabb streamer oldal. Naponta 15 millió aktív felhasználó és több mint 9 millió csatorna. Viszont, pontosan ez adja a legnagyobb hátulütőjét az oldalnak.

Ingyenesen használhatod a platformot, és pofon egyszerűen hozhatsz Te is létre egy csatornát és kezdhetsz bele a streamelésbe. Kiválaszthatsz egy közkedvelt játékot, például Fortnite, CS:GO, LoL, stb. Viszont hónapokig akár 0 nézőnek közvetítheted, ahogy éppen játszol. A verseny nagy, így elég lassan, illetve kis százalékban van arra esélyed, hogy megtaláljanak és pár hét alatt fent legyél a top 10 játékos között.

Azonban ez a legnagyobb előnye is a Twitch-nek, ha szeretnél nagy követőtábort, és azt szeretnéd, hogy felkapott streamer legyél, akkor a Twitch számodra a legjobb megoldás.

Könnyen készíthetsz videó kivágásokat az oldalon, amelyeket listába rakva akkor is elérhetnek a felhasználók, ha nem vagy az oldalon. Különböző emojikat és előnyöket társíthatsz a chathez, illetve chatbot-ot is használhatsz (akár a streamlabs segítségével), amellyel kordában tarthatod a kommentelőket és plusz funkciókat adhatsz hozzá a chathez.

A platform lehetőséget biztosít a támogatásra, illetve a feliratkozásra is (amelyeknek a segítségével akár elég nagy bevételhez juthatsz), azonban azt érdemes tudnod, hogy ha jelentkezel a Twitch Affiliate partnership programjába, abban az esetben “exkluzív” tartalomgyártóvá válsz, így megfosztva magadtól azt a lehetőséget, hogy egyszerre több platformra közvetíts egyszerre. (Később még beszélünk róla)

YouTube

A YouTube már régóta piacon lévő platformként, főleg a videókról ismert, de már régóta elérhető a Live szolgáltatása, és a Gaming szekciója is. Lényegében, azért hozták létre a Játékosoknak szánt felületet, hogy a Twitch platformját valamilyen módon leváltsák, illetve alternatívát nyújtsanak a gamereknek. Ez valamilyen szinten sikerült is.

Ha készítesz YouTube videókat, akkor talán ez lehet a legjobb megoldás számodra. Hiszen ha már rendelkezel egy jókora követő bázissal, akkor a feliratkozóidnak még a platformot sem kell elhagyniuk, mivel egyből nézhetnek téged. Ezáltal hosszútávú kapcsolatot építhetsz ki a nézőiddel és az adott kategóriában is könnyen bekerülhetsz a legjobbak közé.

Mivel a Twitch mondhatni uralja a játékosok figyelmét, így ez lehet az egyik hátránya, amellyel találkozhatsz az elején. Azonban úgy tűnik, hogy a bekezdésben felsorolt platformok, kezdik “megbontani” azt az elképzelést, hogy Twitch = Stream.

A YouTube-on, a Google Adsense szolgáltatással van lehetőséged bevételhez jutni a streamelés során (és kb. ennyit tudsz keresni vele). Persze a YouTube-on is megtalálható további bevételi források, mint például a SuperChat és a Csatlakozás, amely a Twitch Feliratkozásához hasonlóan, előfizethetnek a csatornádra (ez a lehetőség a szimpla YouTube csatornádon is elérhető).

Az élő közvetítést, egyben rögzítheted is, amely egyből a YouTube csatornádon landol, így a későbbiekben is megtekinthető. Végül ha elvetemült vagy és legfőképpen a minőségre törékszel, akkor lehetőséged van az oldalon keresztül 4k – 60FPS -ben streamelni (csak győzd internetsebességgel és számítógépes erőforrással 🙂 ).

HIRDETÉS

Facebook Gaming

Nem kell meglepődnünk azon, hogy a nagy közösségi oldal, betört a streaming világába, miután már a használt termékek piacában is elég nagy részesedést ért el. Az Amazon, a Google, és a Microsoft után a Facebook is létrehozta a Gaming szekcióját, ami egy elég jó választás lehet a számodra.

Nem meglepő, hogy miután több tízezer fejlesztővel rendelkeznek, pár szempillantás alatt létrejött a streaming szolgáltatás, amelynek a legnagyobb előnye, hogy a Facebook főképernyőjétől két kattintásra már megtalálhatnak a nézők.

Így a már meglévő követőtáborodat is könnyen “mozgosíthatod”, de akár a hírfolyamban is könnyen megjelenhetsz, amellyel több ezer, de akár több tízezer ember figyelmét kaphatod el azonnal (amit remélem nem kell tovább ragoznom, hogy ez miért is jó neked. 🙂 ).

De hogy tovább haladjunk, a Facebook terjeszkedik a nagy események közvetítésére is, ami a Paladins, a Heroes of the Dorm és a globális e-sport vállalatot jelenti, az ESL-t. Ezzel ismét nem kis játékos tábort mozgosítva.

Mivel az oldal “nemrégiben” kezdett a platform üzemeltetésébe, így olyan sok lehetőségünk nincs a bevétel szerzésre, mint például a Twitch, vagy a YouTube esetében. A Facebook-on a “Level Up” szolgáltatás segítségével tudsz bevételhez jutni. Ezzel a lehetőséggel, személyes segítséget kapsz a streamelésben, elérhetővé válik az 1080p – 60FPS steramelés, és a pénzkeresés lehetősége, a Facebook Stars (amely hasonló a Twitch-en megtalálható Bit-ekhez).

A Level Up-hoz a követelményeket is megtalálod ugyanezen az oldalon. Viszont, ahogy már írtam a “Mennyit lehet keresni Twitch-en ?” cikkben, nem érdemes sok támogatásra számítanod 100 átlagos néző alatt.

Mixer

A Mixer, eredetileg Beam néven működött, de a Microsofttal való társulás, és egy “kis” ráncfelvarrás után, felfelé törekszik a Facebook Gaming-el egyetemben.

A Mixer egyik legnagyobb előnye, hogy az Xbox One-ban, illetve a Windows 10-ben alapvetően beépített lehetőség van erre a platformra streamelni. Ezzel megkönnyítve a játékosok dolgát, hiszen így már nem szükséges, különböző eszközöket és programokat használni.

HIRDETÉS

A platform törekszik arra, hogy minél interaktívabbak legyenek a közvetítések. Amelynek a segítségével a nézőid, például Minecraft-ban életet adhatnak neked, vagy akár rád küldhetnek egy-egy mobot.

Itt is találkozunk virtuális pénznemmel az Embers-el, amely megint hasonló a Twitch Bit-ekhez. Ezen a felületen is vásárolhatnak a követőid, különböző emojikat, effeketeket a támogatáshoz, stb.

Az egyik szolgáltatása, amelyet megtalálhatunk az a costream, (a Twitch-en is elérhető), amelynek a segítségével egyszerre akár 4-en is streamelhettek, így a nézőket összetoborozva csinálhattok egy közvetítést. Az oldal továbbá elég gyors működéséről ismert, így akár egy jó internetes sebességgel, csak 1 másodperces késést is elérhetünk.

Az oldal, a legtöbbek számára, akkor lett ismert, amikor Ninja, az egyik legnagyobb streamer, elhagyta a Twitch-et és átköltözött a Mixer-re. Ezzel beindítva a nézettséget, amely együtt növekedik, a már említett Facebook Gaming-gel. Ezért, ha közösséget szeretnél építeni talán a legjobb választás a Mixer.

Miután átnéztük az egyes platformokat, elérkeztünk a legfontosabb kérdéshez, hogy

Végül melyik streamer oldalt válaszd?

A kezdetek során, ha van lehetőséged akkor próbáld ki mind a 4 platformot, akár egyszerre is a restream.io segítségével, vagy az OBS Studio, Streamlabs OBS használatával két platformra.

Ha segítségre szorulnál, gyorsan szeretnél eredményeket elérni és jó lenne már, ha egy kis pénzt is keresnél a streameléssel, akkor érdemes megnézned a “Hogyan legyél sikeres streamer?” ebook-ot.

Majd ha már elértél egy adott nézettséget, akkor tudni fogod, hogy melyik az az oldal, ahol a legtöbben néznek és ahol legjobban tudsz kapcsolatot teremteni a nézőiddel.

Érdemes megnézned:

  • https://www.youtube.com/watch?v=C9qAST_vrZw

Tags: platformstreamstreamer
ShareShareSend
HIRDETÉS
Kecskés Sándor

Kecskés Sándor

HASONLÓ TARTALMAK

stream háttere
Stream

Milyen legyen a stream háttere?

október 19, 2021
streamelj egyszerre több platformra
Stream

Hogyan streamelj egyszerre több platformra?

október 16, 2021
streamelés telefonról
Stream

Hogyan tudunk streamelni telefonról?

szeptember 27, 2021
zöld háttér
Stream

Zöld háttér – streamereknek, videósoknak

szeptember 26, 2021
mi az a streamelés
Stream

Mi az a streamelés? Videó streamelés működése

szeptember 24, 2021
legjobb stream programok
Stream

Legjobb stream programok (Twitch & YouTube) – 2021

szeptember 23, 2021
Következő bejegyzés
A 8 legjobb jegyzet alkalmazás – 2020

A 8 legjobb jegyzet alkalmazás - 2020

Milyen gépigény kell a streameléshez?

Milyen gépigény kell a streameléshez?

Vélemény, hozzászólás? Kilépés a válaszból

Az e-mail-címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

HIRDETÉS
Samsung PR

Kötelező (gyári) kiegészítők Samsung telefonodhoz

május 22, 2023
5+1 érdekes JBL füles 2023-ból

5+1 érdekes JBL füles 2023-ból

március 24, 2023
Apple Watch

5 ok miért remek eszköz az Apple Watch

március 24, 2023
Hogyan válasszak gamer széket?

Hogyan válasszak gamer széket?

március 24, 2023

Tetszett a cikk? Kövess minket!

Youtube Instagram Pinterest Tiktok Facebook
HIRDETÉS
TechBlogger

TechBlogger

Streamer Tippek és minden ami segít az IT világban.

Értesülj a legújabb hírekről

A feliratkozással azonnali értesítést kapsz, ha egy új tartalom jelenik meg a TechBloggeren.

Feliratkozás

Oldalak

  • Kapcsolat
  • Számítógépes segítségnyújtás
  • Online Marketing & Stratégiai Tanácsadás
  • Kamu oldalak
  • Hírlevél feliratkozás

Fontos

  • Médiaajánlat
  • Impresszum
  • Süti szabályzat
  • Adatkezelési tájékoztató
  • Általános Szerződési Feltételek

© 2021 TechBlogger - Streamer tippek és minden ami segít az IT világban - Minden jog fenntartva.

Nincs találat
Összes találat megtekintése
  • Stream
  • Tippek, trükkök
  • Grafika
  • Előfizetés

© 2021 TechBlogger - Streamer tippek és minden ami segít az IT világban - Minden jog fenntartva.

Üdvözlünk újra!

Sign In with Google
OR

Jelentkezz be a fiókodba

Elfelejtetted a jelszót? Regisztráció

Új fiók létrehozása!

Sign Up with Google
OR

Töltsd ki az alábbi mezőket a regisztrációhoz

Összes mező szükséges. Bejelentkezés

Új jelszó igénylése

Kérjük add meg a felhasználóneved vagy email címed az új jelszó igényléséhez

Bejelentkezés

Figyelem!

Áremelkedés várható!

Vásárold meg most a "Hogyan legyél sikeres streamer?"

E-könyvünket 2023.05.21!

Ezek után növelt áron szerezheted meg!

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?