Manapság a legfelkapottabb szó az AI vagyis a mesterséges intelligencia, annak is a legnagyobb úttörője a ChatGPT. Már biztos olvastál arról, hogy egyes szektorokban milyen módon tudják használni, például az online marketing, logisztika, vagy éppen üzletek terén. De tudtad, hogy streameléshez is ugyanúgy tudod használni? Ebben a cikkben segítünk néhány tippel és ötlettel hogyan tudod használni a ChatGPT-t streameléshez, ha közvetítesz Twitch-en, YouTube-on, vagy akár a többi streaming platformon.
Streamerként mondhatni, segítségül hívhatod a ChatGPT-t a mindennapos feladatok során. Például közösségi média stratégia, az egyes posztok megírása során, hogyan kommunikálj egyes szituációkban a nézőkkel, vagy hogy dinamikusan készíts címeket az aktuális közvetítésedhez. Természetesen lesznek olyan esetek, amelyben nem fog tudni pontos válaszokat adni és mondhatni felületes válaszokkal is fogsz találkozni. Habár rengeteg időt tudsz megspórolni, nem utolsó sorban egy kiinduló pontot kapsz az elinduláshoz.
Kezdésként végig görgethetsz ezen a cikken, hogy megtaláld mi az ami leginkább érdekel. Ha pedig most kezded a streamer karriered érdemes a hogyan vágj bele a streamelésbe cikkünket elolvasnod.
ChatGPT a Twitch streamekhez
Rengeteg kérdés merülhet fel benned amikor elkezdesz streamelni Twitch-en keresztül. Vegyük az első alapvető kérdést, hogy mikor streamelj? Sokak számára adott lehet, attól függően mikor végeznek a munkával, vagy éppen az egyetemmel/iskolával. (Habár a legfontosabb pontokról már olvashatsz a hogyan legyél sikeres streamer e-book-ban.)
A legtöbb esetben nincs szükség előre meghatározott “kulcsszavak”, vagy “kódok” használatára a ChatGPT-ben. Lényegében ez egy olyan rendszer, amivel beszélgetni tudsz anélkül, hogy különböző programozási nyelvet kellene megtanulni. Persze, ahhoz hogy a legmegfelelőbb választ adja vissza számodra a rendszer, a legspecifikusabb, és a legrészletesebb információkat kell megadnod a számára. De miután elkészültél a kérdéssel, egyszerűen nyomsz egy entert és máris segít a ChatGPT.
Ahogy írtuk fontos megadnod néhány alapvető információt a részére, mint például “kérlek készíts egy időbeosztást”, vagy “válaszd el # a különböző posztokat”. Szóval nézzük meg, hogyan néz ki egy kérdés a ChatGPT felé a gyakorlatban:
Szia! Kérlek készíts egy stream időbeosztást nekem. Streamelni szeretnék [PLATFORM NEVE, PL: TWITCH] és van egy kis szabadidőm reggel, viszont este több időm van. Legfőképpen a [JÁTÉK NEVE, PL. LEAGUE OF LEGENDS] játékkal játszom, úgyhogy szeretnék olyan nézőket elérni akik leginkább ezzel a játékkal játszanak. Kérlek készíts egy táblázatot ebből az időbeosztásból.
Ennyi lenne is! A ChatGPT máris elkészíti a táblázatot nekem:
A következő kérdés amit feltehetsz, hogy mennyire pontos ez a válasz? Esti időszaknak a ChatGPT a 18:00 – 22:30 közöttit javasolta, ami mondhatjuk, hogy a legfelkapottabb is egyben. Ebben az időszakban a legnagyobb a “zaj”, rengetegen streamelnek, így ha most kezdesz akkor valószínűleg nem fogsz sok nézőt szerezni. Aggodalomra semmi ok, megkérdezzük a ChatGPT-t erről.
Máris láthatod, hogy a ChatGPT igazított az időbeosztáson és a reggeli időpontokat áthelyezte 6 órára. Tehát amit érdemes ez alapján megfontolnod, hogy mindig érdemes megfontolnod azt mennyire adott jó választ a ChatGPT, majd az alapján akár visszakérdezni, vagy módosítani az alapkérdést. Számos információ alapján tanult a rendszer, így meglehet, hogy egy kérdésre különbözőképpen tud válaszolni.
ChatGPT kérdések Streamereknek
Összeszedtünk néhány kérdést, amelyet érdemes neked is feltenned a ChatGPT-nek. Ezek csak kiindulópontok, hogy lásd milyen lehetőségeid vannak, mint streamer.
Nyugodtan kérdezd a közösségi médiáról, hol kellene posztolnod:
Szia! A [JÁTÉK NEVE] játékot streamelem, és szeretnék követőket szerezni a közösségi médiában. Milyen platformot kellene használnom, és milyen bejegyzéseket kellene készítenem, hogy felhívjam magamra a figyelmet a felületen?
Kérd meg, hogy készítsen egy bejegyzést a következő streamedhez. Írhatsz néhány részletet, hogy miről fog szólni a stream, így még személyesebbé fogja tenni a posztot. Egy játék stream lesz, talk show, minél részletesebben:
Szia! Kérlek készíts 5 posztot a [KÖZÖSSÉGI MÉDIA PLATFORM]-ra, ahol a következő streamemet szeretném reklámozni, ami 2023.11.01 20:00-kor fog kezdődni. Kérlek határozd meg, hogy ezt az 5 posztot milyen sorrendben rakjam ki a stream előtt.
Megkérdezheted, hogy mit kellene a stream leírásába írnod, vagy éppen hogy mi legyen a stream címe. Ismételten, minél több infót adunk a ChatGPT-nek, annál inkább tud részletesebb, személyesebb szövegeket írni.
Szia! Kérlek készíts egy leírást a [KÖZÖSSÉGI MÉDIA PLATFORM] profilomhoz. Azt tartom fontosnak [ÍRJ NÉHÁNY FOGALMAT, PL. VICCES TARTALMAT GYÁRTS?]. Többségében [JÁTÉK NEVE, TARTALOM] fogok streamelni, közvetíteni, de meglehet, hogy [EGYÉB TARTALOM NEVE] is megtalálható lesz az oldalon.
Természetesen a mostani fő közösségi platformhoz, a TikTok-hoz is kérhetsz segítséget, milyen videókat készíts és azokat milyen rendszeresen:
Szia! Kérlek írj néhány ötletet, hogy milyen tartalmat kellene készítenem TikTok-on. Legfőképpen [MINÉL RÉSZLETESEBBEN ADD MEG A TARTALMADAT] közvetítek, streamelek. Már rendelkezek néhány videó részlettel a [ÍRD LE MILYEN TARTALMAD VAN MÁR]-ról. Kérlek készíts egy időbeosztást a következő hónapra, milyen rendszeresen kellene kiraknom a platfomra a videókat.
Ahogy láthatod, minél részletesebben határozod meg az információkat, annál inkább tud tiszta válaszokat adni a ChatGPT. Viszont ezeknél a kérdéseknél még nem áll meg a segítség a ChatGPT-től. A következő témák esetében is fordulhatsz felé:
- Online marketing tippek, milyen tartalmakat és hogyan ossz meg a közösségi médiában
- Milyen szavakat kellene tartalmaznia a stream címednek
- Milyen gyakran kell streamelned
- Az adott játékkal, amivel játszól, mi a megfelelő streamelési idő
- Milyen platformot használ a közönséged
- Hogyan érhetsz el sikereket abban a játékban amivel éppen játszol
- Mire fókuszálj, hogy tudj növekedni a streamelésben
- Milyen dizájnt használj a streamben
Lényegében nincs limit, azokban a kérdésekben amiket feltehetsz a ChatGPT-nek. Elsődlegesen azt a területet kell meghatározni, amire szeretnél fókuszálni. Ezt a területet pedig leginkább a jelenlegi helyzeted határozza meg, mennyi követővel rendelkezel akár a stream platformon, vagy a közösségi médiában.
Tehát minden problémát megold a ChatGPT?
Teljesen nem fog tudni minden kérdésre pontos választ adni a ChatGPT, viszont ahogy fentebb láthattad jó kiinduló pontot ad. Mint streamer, viszont könnyen kaphatsz azonnali segítséget, például milyen posztot rakjak ki Instagramra, ha League of Legends-el játszok. Habár, ahogy írtuk ezek a válaszok a ChatGPT-től nem biztos, hogy tökéletesek lesznek és nem az lesz amit vársz. Mindig ellenőrizd a választ amit kapsz.
Az összes kérdés, amit felfogsz tenni egy idő után fontos, hogy téged tükrözzön. Amire itt gondolunk, hogy egy idő után elkell kezdened személyesebbé tenni a közvetítéseket. Tehát magadat kell tükröznöd az adások során. Erről részletesebben olvashatsz a Hogyan legyél sikeres streamer c. e-book-ban. A tesztelés segítségével, és követve az adatokat, gyorsan és könnyen megtalálhatod azt a rést a közösségi médiában és a streamer platformon amelyet a te tartalmad tud betölteni. Például, az hogy beszélgetsz a nézőiddel chaten keresztül, lehet neked több megtekintést fog hozni, mint hogy váratlanul megnyomod a flash-t, vagy rosszul nyomsz el egy ultit a League of Legends-ben.
Tehát végső soron érdemes vigyáznod is azokkal a válaszokkal amelyeket a ChatGPT ad neked. Tartsd szem előtt, hogy ez egy eszköz, amely az interneten megtalálható kérdésekből, válaszokból és cikkekből lett tanítva. Ez azt jelenti, hogy azok a válaszok, amelyekből tanult lehet nem igazak, így amely választ a ChatGPT is ad, az sem biztos hogy igaz. Illetve, ahogy fentebb írtuk, ha egy kérdést többször felteszel a ChatGPT-nek, nem biztos, hogy ugyanazt a választ fogja adni minden esetben. Ezért érdemes néhány Google találatot is ellenőrizned a végső döntés előtt.
ChatGPT, amely mégnehezebbé teszi a streamelést
Ahogy minél több ember használja a mesterséges inteligenciát, a ChatGPT-t, úgy a streamelés is egyre nehezebbé fog válni. Mivel mindenki számára elérhetőek lesznek az alapvető információk. Szóval nincs mit vesztened, hajrá és használd. Használd ki a funkcióit és a válaszait az eszköznek, akár a munkahelyen vagy más területen.
Van esetleg olyan helyzet amiben már használod a ChatGPT-t? Oszd meg velünk a kommentekben!