Új telefont vehetünk azért, mert haladni szeretnénk a korral, esetleg hatékonyabban, gyorsabban szeretnénk elvégezni a feladatainkat, vagy egyszerűen csak megajándékozzuk magunkat: egy biztos, valódi örömforrás lesz. Azonban a kezdeti boldogság hamar átalakul, amikor rájövünk, hogy a nulláról újra “be kell lakni” a készüléket. Ha szeretnéd, hogy az átállás aggodalmak nélkül és gördülékenyen történjen, a következő tippek és tanácsok segíteni fognak – tarts velünk!
Készülj fel a váltásra: pont, mintha új helyre költöznél
Az új mobilra költözés persze jó pár kihívással is jár, de ha odafigyelünk, a végeredmény meghálálja a törődést. Így egy új mobiltelefon beállítása sem feltétlenül kell, hogy negatív élmény legyen; gondolj rá úgy, mintha egy új helyre költöznél! Képzeld magad elé, ahogy a berendezkedés közben előkerülnek a legkedvesebb emlékek, és a megszokott holmik mellé megérkeznek azok az extrák is, amelyek segítenek megújulni és fejlődni. Mindjárt más, igaz? Azonban ahhoz, hogy az átállás valóban felhőtlenül menjen, az alap teendőkre mindenképp nagy hangsúlyt kell fektetni.
Amióta az okoseszközeink az életünk minden területén átvették az irányítást sok értékes információt és pillanatot őriznek. Ezért telefonváltás előtt célszerű biztonsági másolatot készíteni, hogy a legfontosabb adatok, fájlok, fotók akkor is megmaradjanak, ha valami véletlenül balul sülne el.
Emellett arról is érdemes gondoskodni, hogy az új telefon teljesen fel legyen töltve, vagy folyamatosan töltőn legyen miközben az adatok töltődnek, mert a folyamatok megszakadása sok kellemetlenséget és bosszúságot okozhat. Ha pedig a díjcsomaghoz tartozó mobilnet nem korlátlan, tanácsos azt is szem előtt tartani, hogy a rengeteg le- és feltöltés lehetőleg Wi-Fi-n keresztül történjen, és ne az előfizetéshez tartozó adatforgalom bánja.
Tippek a másoláshoz és archiváláshoz:
- A leggyorsabban úgy tudod lementeni a telefonod tartalmát, ha adatkábellel a számítógépedhez csatlakoztatod.
- Az új mobilra nem érdemes minden egyes fotót és egyéb apróságot átrakni, ilyenkor akár szelektálhatsz is, hogy a fontos tartalmak megmaradjanak, de megszabadulj az adatszeméttől.
- A készülékek és az operációs rendszerek gyártói is kínálnak olyan módszereket, amelyek automatizálják az adatok áttöltését és a beállítások szinkronizálását. Keress rá az új mobilodhoz használható segédre, amely sok időt és manuális munkát takarít meg számodra.
A készülék ellenőrzésétől a frissítések engedélyezéséig
A telefonváltás nem a technikai beállítások finomhangolásával kezdődik, hanem a készülék, és annak tartozékainak ellenőrzésével. Bár sokan szeretik kihagyni ezt a lépést, a termékgarancia szempontjából az egyik legfontosabb feladat. Tehát, mielőtt bármi történne, az első, hogy pontról pontra végignézd minden megvan-e, amit az eszköz kézikönyve ígér.
Miután mindent rendben találtál és felcsatlakoztál az új mobiloddal a Wi-Fi-re, fontos, hogy azonnal ránézz a szoftverfrissítések állapotára. Jó esély van rá, hogy a telefon gyári csomagolása óta megjelentek új frissítések, amelyek egyszerre felelnek a fellépő hibák javításért, a hiányosságok pótlásáért, illetve az újabb funkciók engedélyezéséért. Az eszköz naprakészen tartása biztonsági okokból sem elhanyagolható, de a felhasználói élmény maximalizálása szempontjából is különösen fontos.
Ezt követően már csak rá kell bíznod magad a készülék útmutatójára, amely végigvezet a legnagyobb jelentőséggel bíró beállítások mindegyikén. A Google-fiókodba való bejelentkezést ajánlott már ezen a ponton megtenni, mert a profil aktiválásával számos korábbi adatot és alkalmazást átemelhetsz a korábbi mobilodról az újra, anélkül, hogy mindezt manuálisan, egyesével kellene megtenned.
Tippek az új mobil használatba vételéhez:
- Érdemes olyan helyen nekilátni a folyamatnak, ahol gyors Wi-Fi hálózat érhető el, például otthon. Így a frissítések és a telepítendő alkalmazások nem a mobiladat-keretünket terhelik majd.
- A Wi-Fi hálózatot az új telefon első bekapcsolása után az egyik legelső képernyőn beállíthatjuk. Ezt mindenképpen tegyük meg, hogy a következő lépésekhez kapcsolódó adatforgalom már itt történhessen meg.
- Szánjunk időt az új készülék üzembe állítására és ne halogassuk a rendszerfrissítések telepítését: ezek biztonsági és hatékonysági okokból is sokat segítenek.
Biztonsági tippek és praktikus tanácsok a felhasználói élmény optimalizálásához
A mai világban a telefonunkon számtalan érzékeny és titkos információt tárolunk, különösen azóta, amióta a banki tranzakciókat, a munkahelyi emaileket és akár az otthonunk biztonságát is ilyen módon kezeljük és irányítjuk. Így az új telefon kalibrálásakor a biztonsági funkciók testre szabását nem érdemes elodázni, a lehető legtöbb lehetőséget – mint ujjlenyomat-olvasó, arcfelismerő, speciális PIN-kód -, célszerű azonnal beállítani.
Végezetül a nem kívánt szoftverektől (azaz a bloatware néven ismert alkalmazásoktól) már rögtön a legelején ajánlott megszabadulni. Ezek azok az applikációk, amelyeket a telefongyártók előre telepítenek az eszközökre, és amelyeknek legtöbbjét nagy valószínűséggel soha nem fogod használni – tisztelet a kivételnek. Bár lesz köztük néhány program, amit nem fogsz tudni teljes mértékben eltüntetni, de ebben az esetben is blokkolhatod őket. Rend a lelke mindennek!
Legyen a régi telefonod a biztosíték!
Kommunikációs platform, emlékalbum, személyi menedzser: az okostelefonunk mára már az életünk összes területén segítséget nyújt. Nincs is szerencsétlenebb annál, amikor a benne található információkat valamilyen meggondolatlan beállítás, vagy az új mobil nem tökéletes ismerete miatt egyik szempillantásról a másikra elveszítjük. Ha ennek kockázatát szeretnéd csökkenteni az átállás alatt, a legjobb, amit tehetsz, hogyha a régi mobilodtól sem válsz meg azonnal, és a tartalmát is megőrzöd néhány hétig – megéri biztosra menni!