Ez a Creality K1C modellje, amely képes szénszál erősítésű anyagokat is nyomtatni. Most megnézzük, hogy a Creality-ről halott sztorikhoz képest mit nyújt az egyik legújabb modelljük.
A K1C-t a K1 fejlesztett verziójának, de mondhatjuk hogy a javított verziójának nevezhetjük. A K1-nél számos probléma volt a fúvókával, illetve a komplett fúvókával is. Ehhez képest a K1C-ben ez a probléma már orvosolt.
Disclaimer, hogy a terméket a Geekbuying jóvoltából kaptuk meg tesztelésre, azonban támogatás nélkül. A weboldalon keresztül egyszerűen tudod megrendelni a 3d nyomtatót, itt nincs lehetőségünk upgradelni vagy egyéb eszközöket hozzárendelni. Ezeket az alsó termékajánló segítségével megtehetjük, de ha most kezdenél a 3D nyomtatásba, akkor minden szükséges kiegészítőt tartalmazni fog a doboz. Még egy kuponkóddal is hozzájárulunk ehhez, ami a következő: NNNSSPLKC1. Így 469 EUR áron juthatsz most hozzá.
A dobozt kinyitva már összeszerelt állapotban találjuk a készüléket, így az alap vázat, ajtókat már nem kell összeszerelnünk. Ez a verzió piros színben érkezett hozzánk, és még egy Bayern matrica is járt hozzá.
Természetesen van egy-kettő darab amit még nekünk kell felszerelni. Ilyen például a hátsó szénszűrő, az érintőkijelző, aminek az esetében érdemes óvatosan bánnunk a kábellel, mert könnyen megtörhet. Illetve a kis kijelzőre is nyomást kell helyeznünk, hogy szépen a helyére pattanjon. A felső ablak bal oldalán elhelyezett gumi szalag felragasztása is a mi feladatunk, ami szimplán azt a célt szolgálja, hogy a filament vezető csapódásait a műanyagnak tompítsa.
Igen, vannak még ebben a verzióban is turpisságok.
Azonban az összeszereléshez komplett videót is találunk, viszont a K1C-hez kapott kis füzetben is minden leírt, figyeljünk, hogy az első indítás előtt a tárgyasztal három csavarját eltávolítsuk.
Az első bekapcsoláskor egy fúvóka, tárgyasztal, extruder beállítást végez az eszköz, azonban ezt követően már is betölthetjük a filamentet. Az extrudert ehhez oldjuk fel, majd ha megtörtént a betöltés zárjuk vissza és indulhat is a teszt nyomtatás. A filamentet automatikusan érzékeli az eszköz, így nem kell további beállításról gondoskodnunk.
A piacon megtalálható 3D nyomtatók között az árhoz képest is jó tulajdonságokat kapunk. Akár 600 mm per szekundumos nyomtatásra is képes az eszköz, ezt pedig maximális 300 celziusz fokon. Egy beépített kamerát is kapunk, amelyet a K1 esetében plusz egységként tudunk megvásárolni. Ennek a segítségével timelapse videókat tudunk készíteni, illetve a szoftveres megoldásoknak köszönhetően AI funkcióval is ellátott.
Ez azt jelenti, hogy a kamerának köszönhetően a 3D nyomtatás közben azonnal tudja érzékelni, ha hiba történt a nyomtatásnak és önmagától megállíthatja a nyomtatást. De ezt méghozzá olyan okosan is tudja csinálni, hogy ha több elemet nyomtatunk az asztalon, akkor kijelölhetjük hogy mely darabot hagyja ki, így nem kell a teljes folyamatot a kukába dobnunk.
A kamera mellett egy darab led biztosítja a belső világítást, ami éppen elegendő fényt ad a kis kamera megfelelő működéséhez, azonban a felvételeknél már külső világítás is kellett a megfelelő anyagok elkészítéséhez.
220 x 220 miliméteres mágneslapot kapunk a nyomtatóhoz, ami mellett 250 milimétéres nyomtatási magasságot kapunk. A lapon jelzett hogy ragasztót érdemes használni a 3D nyomtatásokat. De az őszintét megvallva az alap nyomtatásokhoz nem volt erre szükség, a nyomtatáskor megfelelően eltávolíthatóak voltak a darabok.
Az első nyomtatás természetesen a kis 3DBenchyvel történt, ezt a modellt már beépítve találjuk a nyomtatóban, és mindösszesen 17 perc alatt ki is nyomtatja az eszköz. Habár minden oldalról mondhatjuk szigetelt az eszköz jól hallhatjuk hogy nem halk az eszköz. Ha otthonra vennénk az eszközt akkor érdemes figyelnünk erre akár egy eldugottabb helyiségben elhelyezni azt. Vagy akkor működtetni, ha éppen nem vagyunk otthon.
A hang mellett a felvételek jól látható, hogy még a padlóra helyezve is az eszköz dolgozik, de nagyon gyorsan. A 600 mm per szekundumos sebesség rendesen berázza magát a készüléket is. Habár tökéletesen nyomtatta ki a benchyt látható az erőteljes mozgazása, így figyeljünk arra hogy egy egyszerű asztalra ne helyezzük a gépet, valami biztos helyen futassuk a nyomtatást. Nem utolsó sorban nem fontos mindig ezzel a nagy sebességgel nyomtatnunk, így biztosítjuk a szebb nyomtatást, illetve a K1C-ben található görgők élettartamát is kicsit növeljük.
Magát a nyomtatást végezhetjük USB segítségével, már alapjáraton néhány modellt is megtalálunk az eszközön. A Creality Cloud az eszköz saját kis környezete, amihez applikációt kapunk, így ott tudjuk akár távolról is figyelni hogyan áll a nyomtatásunk, vagy el is indíthatunk egy új nyomtatást. Továbbá figyelhetjük a hőmérsékletet és hogy éppen hogyan áll az aktuális nyomtatás.
Mindemellett az eszköz online felületet is biztosít, lényegében hasonló megjelenéssel mint a kis érintőkijelzőn látjuk. Itt is hasonlóan követhetjük az eszköz működését, betölthetünk új modelleket.
Saját szeletelő eszközt is kapunk a Creality K1C-hez, amiben készíthetünk modelleket, betölthetünk modelleket és mivel a saját szoftverről van szó így biztosak lehetünk a nyomtatás sikerességében is. Ha jó modelleket keresel, akkor a thingiverse például egy jó oldal lesz, itt számos ingyenes modell megtalálható.
A Creality, mondván hogy rátegyen egy kis nyomás más 3D nyomtatókra beépítve már van lehetőségünk rootolni az eszközt, így bármilyen más klipper programmal is használhatjuk ha erre van preferenciánk.
Tehát elkészült a kis benchynk a nyomtatóhoz egy kisebb PLA filamentet kapunk, látható, hogy nagyon szépen kinyomtatta és nem láthatóak különös szálak a nyomtatványon.
Szóval mit gondolsz erről a nyomtatóról? Oszd meg velünk a kommentekben. Aztán kezdődhet is a nyomtatás.